All best sellers
  • Banner

  • Reduced price
Ngritja dhe renia e kombeve, Ruchir Sharma
  • Ngritja dhe renia e kombeve, Ruchir Sharma

Ngritja dhe renia e kombeve, Ruchir Sharma

Rating 
ALL1,600.00
ALL1,280.00 Save 20%
Quantity
In stock

Description

Title: Ngritja dhe rënia e kombeve, forcat e ndryshimit në botën paskrizë
Original: The rise and fall of nations
Category: Economics, finance
Author: Ruchir Sharma
Albanian translator: Valbona Nathanaili
Publisher: Pema
Year: 2017
Pgs: 580
Weight: 0.878 kg.
ISBN: 978-9951-721-39-4

Product Details
Te tjere
Attachments
Download
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Short guide in Albanian on how to order books in 4 easy steps

Download (292.13k)
Reviews

Write your review

Ngritja dhe renia e kombeve, Ruchir Sharma

Ngritja dhe renia e kombeve, Ruchir Sharma

Write your review
You might also like
16 other products in the same category:

Të shesësh gjithçka, Brad Stone

Review(s): 0

Megjithatë, ai dallohet për ndjekjen e palodhshme të tregjeve të reja, duke e çuar kompaninë Amazon drejt sipërmarrjeve me risk si Kindle dhe cloud, dhe duke e transformuar shitjen me pakicë ashtu siç Henry Ford revolucionarizoi prodhimin industrial.

Price ALL1,350.00 Regular price ALL1,500.00
More
In stock

Reference: 2485

Publisher: IDK

E nxehte, e rrafshet dhe e mbipopulluar, Thomas Friedman

Review(s): 0

Title: E nxehtë, e rrafshët dhe e mbipopulluarOriginal: Why we need a green revolution and how it can renew AmericaCategory: EconomicsAuthor: Thomas L. FriedmanAlbanian translator: Maklen Misha, Virgjil Muci, Xhimi Llazri, Marenglen PepaPublisher: IDKYear: 2010Pgs. 400Weight: 0.603 kgISBN: 978-99956-810-9-8

Price ALL800.00 Regular price ALL1,000.00
More
In Stock

Austerity, Yanis Varoufakis

Review(s): 0

 In this rousing book, he charts the absurdities that underpin calls for austerity, as well as his own battles with a bureaucracy bent on ignoring the human cost of its every action. Passionately outspoken and tuned to the voices of the oppressed, Varoufakis presents a guide to modern economics, and its threat to democracy, like no other.

Price ALL560.00 Regular price ALL700.00
More
In stock