Reference: SKU000001

Publisher: Mitrush Kuteli

Tregime të moçme shqiptare, Mitrush Kuteli

Review(s): 1

Përrallat e treguara nga Mitrush Kuteli përbëjnë pjesën më të rëndësishme të letërsisë shqiptare, një frymëzim për një numër të madh veprash të tjera letrare që pasuan përgjatë dekadave. Tregime të Motshme Shqiptare përbën një klasik të të gjitha kohërave.

Price ALL700.00
More
In stock
All best sellers
  • Banner

Ylli i te dashuruarve, Philippe Sollers
  • Ylli i te dashuruarve, Philippe Sollers
  • Ylli i te dashuruarve, Philippe Sollers

Ylli i te dashuruarve, Philippe Sollers

SKU000729
Rating 

Title: Ylli i të dashuruarve
Category: Novel
Author: Philippe Sollers
Publisher: Onufri
Pgs. 144
Weight: 0.19 kg
ISBN: 978-99943-32-36-8

 

ALL700.00
Quantity
In Stock

Description

Title: Ylli i të dashuruarve
Category: Novel
Author: Philippe Sollers
Publisher: Onufri
Pgs. 144
Weight: 0.19 kg
ISBN: 978-99943-32-36-8

 

Product Details
Onufri
SKU000729
Attachments
Download
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Short guide in Albanian on how to order books in 4 easy steps

Download (292.13k)
Reviews

Write your review

Ylli i te dashuruarve, Philippe Sollers

Ylli i te dashuruarve, Philippe Sollers

Title: Ylli i të dashuruarve
Category: Novel
Author: Philippe Sollers
Publisher: Onufri
Pgs. 144
Weight: 0.19 kg
ISBN: 978-99943-32-36-8

 

Write your review
You might also like

Reference: SKU000724

Publisher: Onufri

Shosha, Isaac Bashevis Singer

Review(s): 0

Title: Shosha (hard cover)Original: ShoshaCategory: NovelAuthor: Isaac Bashevis SingerAlbanian translator: Helena KadarePublisher: OnufriYear: 2005Pgs. 312Weight: 0.49 kgISBN: 978-99943-42-79-2  

Price ALL900.00
More
There are not enough products in stock
16 other products in the same category:

Publisher: Botart

Mos mbill urrejtje, Angie Thomas

Review(s): 0

Stari jeton në dy botë: lagjja e varfër ku ka lindur dhe është rritur, dhe shkolla e saj për të pasurit në periferi. Ekuilibri i vështirë ndërmjet dy botëve të saj prishet, kur Stari bëhet e vetmja dëshmitare për vrasjen fatale nga një polic e shokut të saj të ngushtë, Khalilit.

Price ALL1,350.00 Regular price ALL1,500.00
More
In stock

Publisher: Aleph

Mikrokozmose, Claudio Magris

Review(s): 0

Title: MikrokozmoseOriginal: MicrocosmiCategory: PublicisticsAuthor: Claudio MagrisAlbanian translator: Viola AdhamiPublisher: AlephYear: 2013Pgs. 288Weight: 0.374 kgISBN: 978-9928-4165-2-0

Price ALL850.00
More
In Stock

Reference: SKU001105

Publisher: Dituria

Komploti kunder Amerikes, Philip Roth

Review(s): 0

Title: Komploti kundër AmerikësCategory: NovelAuthor: Philip RothAlbanian translator: Jorgji QirjakoPublisher: DituriaYear: 2006Pgs. 358Weight: 0.45 kgISBN: 978-99927-59-97-6  

Price ALL800.00
More
In Stock

Reference: 2105

Publisher: Dituria

Emri i trendafilit, Umberto Eco

Review(s): 0

Title: Emri i trëndafilitOriginal: Il nome della rosaCategory: NovelAuthor: Umberto EcoAlbanian translator: Donika OmariPublisher: DituriaYear: 2012Pgs. 600Weight: 0.64 kgISBN: 978-9928-103-34-5  

Price ALL1,500.00
More
In Stock

Publisher: Morava

Rrugëtim drejt vetvetes, Irvin D. Yalom

Review(s): 0

Një nga psikoterapistët më me ndikim të kohës sonë, Irvin Yalom – i e ka kaluar jetën e tij si në një udhëtim me mision eksplorimin e jetëve të të tjerëve. Tani, ai e kthen vështrimin e tij terapeutik drejt vetes në këto kujtime prekëse.

Price ALL1,200.00
More
In stock