All best sellers
  • Banner

  • Reduced price
Kalifja, Alberto Bevilacqua
  • Kalifja, Alberto Bevilacqua

Kalifja, Alberto Bevilacqua

Rating 
ALL700.00
ALL560.00 Save 20%
Quantity
In stock

Description

Title: Kalifja
Original: La Califfa
Category: Novel
Author: Alberto Bevilacqua
Albanian translator: Gëzim Qëndro
Publisher: Toena
Year: 2006
Pgs: 272
Weight: 0.301 kg.
ISBN: 978-99943-1-173-5

Product Details
Attachments
Download
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Short guide in Albanian on how to order books in 4 easy steps

Download (292.13k)
Reviews

Write your review

Kalifja, Alberto Bevilacqua

Kalifja, Alberto Bevilacqua

Write your review
You might also like
16 other products in the same category:

Reference: 2116

Publisher: Papirus

Perandori, Ryszard Kapuscinski

Review(s): 0

Title: PerandoriOriginal: CesarzCategory: NovelAuthor: Ryszard KapuścińskiAlbanian translator: Astrit BeqirajPublisher: PapirusYear: 2012Pgs. 192Weight: 0.26 kgISBN: 9789928406965  

Price ALL640.00 Regular price ALL800.00
More
There are not enough products in stock

Reference: 2458

Publisher: IDK

Libri i iluzioneve, Paul Auster

Review(s): 0

Title: Libri i iluzioneveOriginal: The book of illusionsCategory: NovelAuthor: Paul AusterAlbanian translator: Ines IkonomiPublisher: IDKYear: 2010Pgs. 308Weight: 0.34 kgISBN: 978-99956-810-8-1  

Price ALL800.00 Regular price ALL1,000.00
More
In Stock

Publisher: OMBRA GVG

Gruaja e këpucarit, Adriana Trigiani

Review(s): 0

Bukuria ndjellëse dhe madhështore e Alpeve italiane është sfondi i takimit të parë të Enzës, një vajzë e bukur me këmbë në tokë, dhe Çiros, një djalosh i shkathët që jeton në një manastir murgeshash. Historia merr një kthesë të papritur kur Çiroja zbulon skandalin e priftit të zonës, dhe nga fshati i tij e dërgojnë të fshihet në Amerikë.

Price ALL1,120.00 Regular price ALL1,400.00
More
In stock