All best sellers
  • Banner

  • Reduced price
Xhemilja, Orhan Kemal
  • Xhemilja, Orhan Kemal

Xhemilja, Orhan Kemal

Rating 
ALL500.00
ALL450.00 Save 10%
Quantity
In stock

Description

Title: Xhemilja
Original: Cemile
Category: Novel
Author: Orhan Kemal
Albanian translator: Xhimi Lazri
Publisher: Fan Noli
Year: 2010
Pgs: 248
Weight: 0.344 kg.
ISBN: 978-99956-86-09-3

Product Details
Fan Noli
Attachments
Download
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Short guide in Albanian on how to order books in 4 easy steps

Download (292.13k)
Reviews

Write your review

Xhemilja, Orhan Kemal

Xhemilja, Orhan Kemal

Write your review
You might also like
16 other products in the same category:

Brand: Toena

Spiunia, Paulo Coelho

Review(s): 0

Paris, burgu Saint-Lazare, 1917. Një grua pret me krenari fatin e saj. Ka vetëm një dëshirë: që e bija të dijë të vërtetën, që të mos i besojë askujt veç së ëmës. Kështu, merr laps e letër për të treguar jetën e saj të guximshme dhe të përfolur.

Price ALL630.00 Regular price ALL700.00
More
In stock

Brand: Arka e Noes

Katër librat, Yan Lianke

Review(s): 0

Në zonën nëntëdhjetenëntë të riedukimit, artistë dhe akademikë me mendime liberale, janë internuar me qëllim forcimin e besnikërisë së tyre ndaj ideologjisë komuniste. Në pjesën e izoluar të provincës së Henanit, Muzikantja dhe i dashuri i saj Dijetari, Autori dhe Teologu, janë të detyruar të kryejnë punë rraskapitëse dhe të spiunojnë shokët për sjellje...

Price ALL1,080.00 Regular price ALL1,200.00
More
In stock