• Banner

Zjarret e vjeshtes, Irene Nemirovsky
  • Zjarret e vjeshtes, Irene Nemirovsky

Zjarret e vjeshtes, Irene Nemirovsky

ALL680
Quantity
In stock

Description

Title: Zjarret e vjeshtës
Original: Les feux de l'automne
Category: Novel
Author: Irène Némirovsky
Albanian translator: Diana Çuli
Publisher: Botimet IDK
Year: 2016
Pgs: 288
Weight: 0.301 kg.
ISBN: 978-9928-136-42-8

Product Details
Attachments
Download
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Short guide in Albanian on how to order books in 4 easy steps

Download (292.13k)
You might also like

Reference: SKU001069

Publisher: Dituria

Suitë franceze, Irene Nemirovsky

(0)

Shkruar në zjarrin e Historisë, romani përshkruan pothuaj drejtpërsëdrejti eksodin e qershorit të vitit 1940, që përfshiu mes një rrëmuje tragjike familjet franceze të të gjitha shtresave, nga më të pasurat në më të thjeshtat. Irenë Nemirovski ndjek hap pas hapi poshtërsitë e panumërta dhe vrullet e brishta të solidaritetit 

Price ALL1,000
More
In Stock
16 other products in the same category:

Reference: K1R2P8

Publisher: Bota Shqiptare

Magjia e dashurisë, Nicholas Sparks

(0)

Por kur dukej se jeta po i sillte vetëm gëzime, një e-mail misterioz, me përmbajtje shqetësuese do të shkaktojë një varg ngjarjesh që do të ndryshojnë rrjedhën e martesës së këtij çifti. Sa mirë e njohim ne atë që dashurojmë? Si të reagojmë ndaj dyshimeve të paevitueshme, frikërave që kanë lidhje me fëmijërinë, që na ngrenë pengesa që ndonjëherë na zënë...

Price ALL1,000
More
In stock

Publisher: Aleph

Të vdekurit, Christian Krachk

(0)

Mbërritja e të fejuarës së Nägelit, një yll kinemaje dhe po ashtu e gjigandit të filmit Charlie Chaplin që shfaqet çuditërisht i dhunshëm dhe tepër karizmatik, i ndërlikojnë së tepërmi planet e Nägelit dhe Amakasus dhe i detyrojnë ata të përballen me demonët e tyre . . . edhe me shkatërrimin. 

Price ALL900 Regular price ALL1,000
More
In stock
chat Comments (0)