Reference: SKU000001

Publisher: Mitrush Kuteli

Tregime të moçme shqiptare, Mitrush Kuteli

Review(s): 1

Përrallat e treguara nga Mitrush Kuteli përbëjnë pjesën më të rëndësishme të letërsisë shqiptare, një frymëzim për një numër të madh veprash të tjera letrare që pasuan përgjatë dekadave. Tregime të Motshme Shqiptare përbën një klasik të të gjitha kohërave.

Price ALL700.00
More
In stock
All best sellers
  • Banner

Pasi kam thene naten e mire, Pierre J. Mejlak
  • Pasi kam thene naten e mire, Pierre J. Mejlak

Pasi kam thene naten e mire, Pierre J. Mejlak

Rating 
ALL600.00
Quantity
In stock

Description

Title: Pasi kam thënë natën e mirë
Original: Dak li l-Lejl Iħallik Tgħid
Category: Short stories
Author: Pierre J. Mejlak
Albanian translator: Sadedin Limani
Publisher: Fan Noli
Year: 2016
Pgs: 228
Weight: 0.242 kg.
ISBN: 978-9928-203-61-8

Product Details
Fan Noli
Attachments
Download
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Short guide in Albanian on how to order books in 4 easy steps

Download (292.13k)
Reviews

Write your review

Pasi kam thene naten e mire, Pierre J. Mejlak

Pasi kam thene naten e mire, Pierre J. Mejlak

Write your review
You might also like

Reference: 2215

Publisher: Onufri

Histori te tmerrshme dashurie, Millorad Paviq

Review(s): 0

Title: Histori të tmerrshme dashurieOriginal: Strašne ljubavne priĉeCategory: NovelAuthor: Millorad PaviqAlbanian translator: Nikolla SudarPublisher: OnufriYear: 2012Pgs. 254Weight: 0.33 kgISBN: 978-99956-87-83-0  

Price ALL800.00
More
In Stock
16 other products in the same category:

Publisher: Albas

Zhurma e bardhe, Don DeLillo

Review(s): 0

Xhek Gledni, një profesor universiteti dhe shef i Katedrës së Studimeve për Hitlerin, bën një jetë të qetë në një qytezë të quajtur Bleksmith, bashkë me të shoqen, Babetën, dhe me katër fëmijët që ka kanë nga martesat e tyre të mëparshme.

Price ALL1,100.00
More
In stock

Publisher: Dituria

Shtatë motrat, Historia e Majës, Lucinda Riley, libri i parë

Review(s): 0

E bukur e njëherazi e ndrojtur dhe e vetmuar, Maja është e vetmja nga gjashtë motrat që jeton ende me babain në Atlantis, kështjellën përrallore buzë Liqenit të Gjenevës. Por, teksa gjendet në Londër te një mikeshë, merr papritur një telefonatë nga guvernantja: Pa Salti, i ati, ka vdekur.

Price ALL1,250.00
More
In stock

Publisher: Pika pa Siperfaqe

Ligjerata, Jorge Luis Borges

Review(s): 0

Title: LigjërataOriginal: ConférencesCategory: PhilosophyAuthor: Jorge Luis BorgesAlbanian translator: Feride PaplekaPublisher: Pika pa sipërfaqeYear: 2013Pgs. 218Weight: 0.258 kgISBN: 978-9928-4136-0-4

Price ALL700.00
More
In stock

Publisher: Dituria

Dhe nuk mbeti më askush, Agatha Christie

Review(s): 0

Dhjetë persona krejt të panjohur për njëri-tjetrin janë ftuar të kalojnë një javë pushimi në një vilë të bukur në Ishullin Indian, pa ditur madje as emrin e mikpritësit bujar. E, megjithatë, secili prej tyre, dikush për kërshëri, dikush nga nevoja për pushim, dikush ashtu kot, e kanë pranuar ftesën.

Price ALL800.00
More
In stock

Publisher: Pika pa Siperfaqe

Pavdekësia, Milan Kundera

Review(s): 0

Në Francën bashkëkohore, Anjeza, e martuar dhe me një vajzë të rritur, ndihet e tëhuajësuar nga i shoqi, e bija dhe motra e saj. Në Vajmarin e shekujve 18-19, Gëtja, tashmë i martuar prej kohësh dhe drejt pleqërisë, përjeton një histori të ngatërruar me Betina Brentanon, njëzet vjet më e re se ai dhe e sapomartuar.

Price ALL1,200.00
More
In stock