All best sellers
  • Banner

  • Reduced price
Kronikat e Zogut Kurdises, Haruki Murakami
  • Kronikat e Zogut Kurdises, Haruki Murakami
  • Kronikat e Zogut Kurdises, Haruki Murakami

Kronikat e Zogut Kurdises, Haruki Murakami

SKU001577
Rating 

Title: Kronikat e Zogut Kurdisës
Original: Nejimakidori kuronikuri
Category: Novel
Author: Haruki Murakami
Albanian translator: Etta Klosi
Publisher: Skanderbeg Books
Year: 2010
Pgs. 664
Weight: 0.80 kg
ISBN: 978-99943-51-40-4

 

ALL1,600.00
ALL1,440.00 Save 10%
Quantity
In Stock

Description

Title: Kronikat e Zogut Kurdisës
Original: Nejimakidori kuronikuri
Category: Novel
Author: Haruki Murakami
Albanian translator: Etta Klosi
Publisher: Skanderbeg Books
Year: 2010
Pgs. 664
Weight: 0.80 kg
ISBN: 978-99943-51-40-4

 

Product Details
SKU001577
Attachments
Download
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Short guide in Albanian on how to order books in 4 easy steps

Download (292.13k)
Reviews

Write your review

Kronikat e Zogut Kurdises, Haruki Murakami

Kronikat e Zogut Kurdises, Haruki Murakami

Title: Kronikat e Zogut Kurdisës
Original: Nejimakidori kuronikuri
Category: Novel
Author: Haruki Murakami
Albanian translator: Etta Klosi
Publisher: Skanderbeg Books
Year: 2010
Pgs. 664
Weight: 0.80 kg
ISBN: 978-99943-51-40-4

 

Write your review
You might also like

Reference: SKU001604

Brand: Skanderbeg Books

Pylli norvegjez, Haruki Murakami

Review(s): 0

Toru, një student i urtë dhe serioz para kohe, jeton në Tokio dhe i është kushtuar Naokos, një vajze të bukur por tepër melankolike, por ndjenja e tyre e përbashkët ndikohet nga vdekja tragjike e shokut të tyre më të ngushtë para disa vjetësh.

Price ALL1,260.00 Regular price ALL1,400.00
More
In Stock
16 other products in the same category:

Reference: SKU000739

Brand: Onufri

Tri gra, Yasushi Inoue

Review(s): 0

Title: Tri graCategory: NovelAuthor: Yasushi InoueAlbanian translator: Helena KadarePublisher: OnufriPgs. 88Weight: 0.121 kg.ISBN 99943-32-37-6  

Price ALL540.00 Regular price ALL600.00
More
There are not enough products in stock

L’Alchimiste, Paulo Coelho

Review(s): 0

Et Santiago, jeune berger andalou, vendit ses brebis pour rejoindre les pyramides d’Egypte qu’il avait vues en reve. Son Chemin sera long, peuple d’embuches et de rencontes inattendues. Parfois, il seraa pret d’abandonner, mais trouvera toujours la force de continuer.

Price ALL810.00 Regular price ALL900.00
More
In stock

Brand: Onufri

Bretkosa, Mo Yan

Review(s): 0

Title: BretkosaOriginal: WaCategory: NovelAuthor: Mo YanAlbanian translator: Iljaz SpahiuPublisher: OnufriYear: 2013Pgs. 456Weight: 0.713 kgISBN: 978-9928-164-79-7

Price ALL1,350.00 Regular price ALL1,500.00
More
In stock