• Banner

Hakmarrja e Enverit, Carl S. Wibye
  • Hakmarrja e Enverit, Carl S. Wibye
  • Hakmarrja e Enverit, Carl S. Wibye

Hakmarrja e Enverit, Carl S. Wibye

SKU001083

Title: Hakmarrja e Enverit (hard cover)
Original: Hoxhas Hevn
Category: Novel
Author: Carl S. Wibye
Albanian translator: Genti Myderizi
Publisher: Onufri
Year: 2009
Pgs. 200
Weight: 0.45 kg
ISBN: 978-99943-42-70-9

 

ALL700
Quantity
In Stock

Description

Title: Hakmarrja e Enverit (hard cover)
Original: Hoxhas Hevn
Category: Novel
Author: Carl S. Wibye
Albanian translator: Genti Myderizi
Publisher: Onufri
Year: 2009
Pgs. 200
Weight: 0.45 kg
ISBN: 978-99943-42-70-9

 

Product Details
SKU001083
Attachments
Download
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Short guide in Albanian on how to order books in 4 easy steps

Download (292.13k)
You might also like
16 other products in the same category:

Publisher: Pegi

Penelopa në luftë, Oriana Fallaci

(0)

Ky është romani i parë i Oriana Fallaci-t. I botuar për herë të parë në 1962 në njëmbëdhjetë vende të botës, te "Penelopa në luftë" autorja e re përshkruan me kurajo një dashuri antikonvencionale dhe kosmopolite. Është historia e një shkrimatereje të re, të dërguar në Amerikë për të gjetur frymëzim për subjektin modern të një filmi.

Price ALL700
More
In Stock

Reference: SKU001970

Publisher: Botart

Gruaja e perlyer, Francoise Sagan

(0)

Title: Gruaja e përlyerOriginal: La femme fardèeCategory: NovelAuthor: Françoise SaganAlbanian translator: Leonard MeroPublisher: BotartYear: 2006Pgs. 244Weight: 0.31 kgISBN: 978-99943-807-0-2  

Price ALL700
More
In Stock

Reference: SKU001006

Publisher: Dituria

Kitchen, Banana Yoshimoto

(0)

Title: KitchenCategory: NovelAuthor: Banana YoshimotoAlbanian Translator: Elda YmeriPublisher: DituriaYear: 1999Weight: 0.18 kgISBN: 978-99927-31-73-7  

Price ALL350
More
Out-of-Stock
chat Comments (0)