Reference: SKU000001

Brand: Mitrush Kuteli

Tregime të moçme shqiptare, Mitrush Kuteli

Review(s): 0

Përrallat e treguara nga Mitrush Kuteli përbëjnë pjesën më të rëndësishme të letërsisë shqiptare, një frymëzim për një numër të madh veprash të tjera letrare që pasuan përgjatë dekadave. Tregime të Motshme Shqiptare përbën një klasik të të gjitha kohërave.

Price ALL700.00
More
In stock
All best sellers
  • Banner

Prapaskenat e historise boterore, vol 1, David Icke
  • Prapaskenat e historise boterore, vol 1, David Icke

Prapaskenat e historise boterore, vol 1, David Icke

SKU001822
Rating 

Title: Prapaskenat e historisë botërore - "...dhe e vërteta do t'ju bëjë të lirë", vëllimi l
Original: ...and the truth shall set you free
Category: Conspiracy
Author: David Icke
Albanian translator: Alfred Cako
Publisher: Helga's Secrets
Year: 2011
Pgs. 306
Weight: 0.48 kg
ISBN: 978-9928-09-000-3

ALL1,000.00
Quantity
There are not enough products in stock

Description

Title: Prapaskenat e historisë botërore - "...dhe e vërteta do t'ju bëjë të lirë", vëllimi l
Original: ...and the truth shall set you free
Category: Conspiracy
Author: David Icke
Albanian translator: Alfred Cako
Publisher: Helga's Secrets
Year: 2011
Pgs. 306
Weight: 0.48 kg
ISBN: 978-9928-09-000-3

Product Details
SKU001822
Attachments
Download
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Short guide in Albanian on how to order books in 4 easy steps

Download (292.13k)
Reviews

Write your review

Prapaskenat e historise boterore, vol 1, David Icke

Prapaskenat e historise boterore, vol 1, David Icke

Title: Prapaskenat e historisë botërore - "...dhe e vërteta do t'ju bëjë të lirë", vëllimi l
Original: ...and the truth shall set you free
Category: Conspiracy
Author: David Icke
Albanian translator: Alfred Cako
Publisher: Helga's Secrets
Year: 2011
Pgs. 306
Weight: 0.48 kg
ISBN: 978-9928-09-000-3

Write your review
You might also like

Reference: SKU001626

Brand: Helga's Secrets

Rebelimi i Robotit, David Icke

Review(s): 0

Title: Rebelimi i Robotit - Historia e Rilindjes ShpirtëroreOriginal: Robot's RebellionCategory: ConspiracyAuthor: David IckeAlbanian translator: Orgent NikoPublisher: Helga's SecretsYear: 2010Pgs. 460Weight: 0.55 kgISBN: 978-99956-816-9-2

Price ALL1,500.00
More
In Stock

Reference: SKU001760

Brand: Bota Shqiptare

Sekreti me i madh, David Icke

Review(s): 0

Title: Sekreti më i madhOriginal: The biggest secretCategory: ConspiracyAuthor: David IckeAlbanian translator: Hasan BreguPublisher: Bota ShqiptareYear: 2009Pgs. 0.89 kgWeight: 0.89 kgISBN: 978-99956-11-60-6

Price ALL1,900.00
More
In Stock
16 other products in the same category:

Reference: SKU001825

Brand: Helga's Secrets

Muzg mbi Angli, William Joyce

Review(s): 0

Title: Muzg mbi AngliOriginal: Twilight over EnglandCategory: ConspiracyAuthor: William JoyceAlbanian translator: Rovena VyshkaPublisher: Helga's SecretsYear: 2011Pgs. 228Weight: 0.22 kgISBN: 978-9928-09-002-7

Price ALL1,000.00
More
There are not enough products in stock

Reference: 2353

Brand: Plejad

Mesimet e fshehta te te gjitha koherave, Manly P. Hall

Review(s): 0

Title: Mësimet e fshehta të të gjitha kohëraveOriginal: The secret teachings of all agesCategory: Philosophy, misterAuthor: Manly P. HallAlbanian translator: Nikolla LangorePublisher: PlejadYear: 2012Pgs. 296Weight: 0.33 kgISBN: 978-99956-57-75-8

Price ALL700.00
More
There are not enough products in stock

Reference: 2727

Brand: Helga's Secrets

Gladio, Daniele Ganser

Review(s): 0

Title: Gladio, shërbimi sekret i NATO – s, 1949 - 2001Original: NATO's Secret Armies, Operation Gladio and terrorism in Western EuropeCategory: ConspiracyAuthor: Daniele GanserAlbanian translator: Ilir KrasniqiPublisher: Helga's SecretsYear: 2012Pgs. 620Weight: 0.62 kgISBN: 978-9928-09-018-8

Price ALL1,250.00
More
There are not enough products in stock

Reference: 2499

Brand: Bota Shqiptare

Rrethi i intriges, Texe Marrs

Review(s): 0

Title: Rrethi i intrigësOriginal: The circle of intrigueCategory: ConspiracyAuthor: Texe MarrsAlbanian translator: Taulant HatiaPublisher: Bota ShqiptarePgs. 320Weight: 0.38 kgISBN: 978-9928-00-013-2

Price ALL1,000.00
More
In Stock

Reference: SKU001627

Brand: Helga's Secrets

Rotshildet - Dinastia e parase, Dr. John Coleman

Review(s): 0

Title: Rotshildët - Dinastia e parasëOriginal: The Rothschild DinastyCategory: Conspiracy, non-fictionAuthor: John ColemanAlbanian translator: Artan MeçiPublisher: Helga's SecretsYear: 2010Pgs. 278Weight: 0.31 kgISBN: 978-99956-816-5-4

Price ALL1,000.00
More
There are not enough products in stock

Reference: SKU001760

Brand: Bota Shqiptare

Sekreti me i madh, David Icke

Review(s): 0

Title: Sekreti më i madhOriginal: The biggest secretCategory: ConspiracyAuthor: David IckeAlbanian translator: Hasan BreguPublisher: Bota ShqiptareYear: 2009Pgs. 0.89 kgWeight: 0.89 kgISBN: 978-99956-11-60-6

Price ALL1,900.00
More
In Stock

Brand: Helga's Secrets

Rizgjimi i Luanit, vëllimi i dytë, David Icke

Review(s): 0

Risia e madhe e këtij libri është diskutimi dhe citimi i shumë burimeve, të shoqëruara edhe me qindra foto ilustrative, në lidhje me Hënën dhe rolin e saj për të kontrolluar Tokën si syri i vërtetë i Horusit, sateliti artifical i vendosur nga JT që kanë krijuar njeriun homo sapiensin rreth 15 mijë vjet më parë, atëherë kur Toka ndryshoi këndin zero mes dy...

Price ALL1,500.00
More
There are not enough products in stock

Reference: SKU001631

Brand: Helga's Secrets

Sekretet e numerologjise, Shirley Blackwell Lawrence

Review(s): 0

Title: Sekretet e numerologjisë. A janë ditët tona të numëruara?Original: The Secret Science of Numerology - The hidden meaning of Numbers and LettersCategory: AstrologyAuthor: Shirley Blackwell LawrenceAlbanian translator: Edlira Zeka (Qefalia)Publisher: Helga's SecretsYear: 2010Pgs. 359Weight: 0.39 kgISBN: 978-9928-4022-5-7

Price ALL1,000.00
More
There are not enough products in stock

Reference: 2174

Brand: Te tjere

Trekendeshi Misterioz i Vdekjes

Review(s): 0

Title: Trekëndëshi Misterioz i VdekjesOriginal: Trekëndëshi Misterioz i VdekjesCategory: ConspiracyAlbanian translator: Thoma PapagjikaPublisher: Botimet EnciklopedikeYear: 2008Pgs. 256Weight: 0.29 kg

Price ALL500.00
More
There are not enough products in stock

Reference: SKU001628

Brand: Helga's Secrets

Axhenda e alieneve, Jim Marrs

Review(s): 0

Title: Axhenda e alienëve. A ka një hierarki të pushtetit qiellor?Original: Alien AgendaCategory: Conspiration, non-fictionAuthor: Jim MarrsAlbanian translator: Lida CakoPublisher: Helga's SecretsYear: 2010Pgs. 601Weight: 0.56 kgISBN: 978-9928-4022-3-3

Price ALL1,350.00
More
In Stock

Reference: SKU001759

Brand: OMBRA GVG

Planeti i 12-te, Zecharia Sitchin

Review(s): 0

Title: Planeti i 12-teOriginal: The twelfth planetCategory: Archeology, historiAuthor: Zecharia SitchinAlbanian translator: Anastas ShukePublisher: Ombra GVGYear: 2010Pgs. 448Weight: 0.50 kgISBN: 978-99956-38-82-5

Price ALL960.00
More
There are not enough products in stock

Reference: SKU001626

Brand: Helga's Secrets

Rebelimi i Robotit, David Icke

Review(s): 0

Title: Rebelimi i Robotit - Historia e Rilindjes ShpirtëroreOriginal: Robot's RebellionCategory: ConspiracyAuthor: David IckeAlbanian translator: Orgent NikoPublisher: Helga's SecretsYear: 2010Pgs. 460Weight: 0.55 kgISBN: 978-99956-816-9-2

Price ALL1,500.00
More
In Stock