• Banner

Don Kishoti, Miguel de Cervantes, pershtatje per femije
  • Don Kishoti, Miguel de Cervantes, pershtatje per femije

Don Kishoti, Miguel de Cervantes, pershtatje per femije

ALL560
Quantity
In stock

Description

Title: Don Kishoti, përshtatje për fëmijë
Original: Don Chisciotte
Category: Novel
Author: Miguel de Cervantes
Adapted by: Pierdomenico Baccalario
Albanian translator: Sofiana Filipi
Publisher: Albas
Year: 2017
Pgs: 80
Weight: 0.146 kg.
ISBN: 978-9928-02-974-4

Product Details
Te tjere
Attachments
Download
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Short guide in Albanian on how to order books in 4 easy steps

Download (292.13k)
16 other products in the same category:

Publisher: Albas

Përrallat e Andersenit, Hans Christian Andersen

(0)

Mirëpo një pjesë e mirë e përrallave të tij nuk mbyllen me fund të lumtur, siç mbyllen zakonisht përrallat, por kanë fund të trishtë. Këto përralla pasqyrojnë realitetin e zakonshëm, ndërsa autori me imagjinatën e tij të pasur dhe me një mjeshtëri të madhe arrin që këtë realitet ta bëjë më të fuqishëm. Pas çdo përralle të Andersenit qëndron një filozofi e...

Price 16.02 Regular price 17.80
More
In stock

Publisher: Zambaku

Të mjerët, Viktor Hygo

(0)

Për të përcaktuar nëse  një vepër përmban apo jo vlerat e një kryevepre, një rëndësi të veçantë kanë aftësitë e personit nga dora e të cilit ka dalë ajo vepër.

Price 4.01
More
Out-of-Stock

Aventurat e Bakut, Xhek London

(0)

Në këtë roman, autori na përshkruan me tone realiste peripecitë e një qeni të përvuajtur e të etur për dashuri. Megjithë kushtet negative, drita e dashurisë nuk është fikur dhe do të ndriçojë përsëri.

Price 3.12
More
In stock
chat Comments (0)