• Banner

Shkolla e magjisë dhe histori të tjera, Michae Ende

Në këtë vëllim janë përmbledhur tregimet, përrallat dhe disa poezi nga më të bukurat e autorit.

8.74
Quantity
In stock

Description

Title: Shkolla e magjisë dhe histori të tjera
Original: Die Zauberschule und andere Geschichten
Category: Novella
Author: Michael  Ende
Translator: Doreida Gedaj (Kafexhiu)
Publisher: Dudaj
Year: 2010
Pgs: 288
Weight: 0.341 kg
ISBN: 978-99943-0-189-8
This book is in Albanian

Product Details
16 other products in the same category:

Publisher: Albas

Tuli-Turtuli, Edi Gogu

Aty jetojnë kafshë që ta rrëmbejnë zemrën dhe të bëjnë t’i duash, pasi ato udhëhiqen nga një forcë e madhe: DASHURIA. TULI-TURTULI është një prej banorëve të këtij pylli. Tuli është një breshkë e vetmuar, me një KËMBË PREJ DRURI, pasi këmbën e ka humbur në një betejë.

Price 6.80
More
Out-of-Stock

Publisher: Botart

A më shikoni mua?, Libby Scott, Rebecca Westcott

Bazuar në shënimet prekëse të ditarit të 11-vjeçares Libby Scott, e cila rrëfen përvojën vetjake të autizmit, libri “A më shikoni mua?” është një bashkëpunim i jashtëzakonshëm, i fuqishëm dhe mbresëlënës i saj me autoren e famshme Rebecca Westcott.

Price 9.71
More
In stock
Comments (0)