• Banner

Njemije e nje net, Vellimi i pare
  • Njemije e nje net, Vellimi i pare

Njemije e nje net, vol. 1

SKU000207
ALL800
Quantity
In Stock

Description

Title: Njëmijë e një net, vëllimi i parë
Category: Fairytales
Albanian translator: Mustafa Greblleshi
Publisher: Çabej
Year: 2005
Pgs: 244
Weight: 0.321 kg.

Product Details
Cabej
SKU000207
Attachments
Download
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Short guide in Albanian on how to order books in 4 easy steps

Download (292.13k)
You might also like
16 other products in the same category:

Publisher: Te tjere

Robinson Kruzo, Daniel Defo, pershtatje per femije

(0)

The first and most famous of Daniel Defoe's novels was Robinson Crusoe, which was published in 1719, when he was nearly 60 years old, and it was a great succes. This story shows how human beings are capable of overcoming difficulties throught effort, patience and ingenuity, at the same time as it shows our need to communicate and from part of a society.

Price ALL600
More
In stock

Publisher: Dituria

Dimër në kohë lufte, Jan Terlouw

(0)

Por kur Mikilit gjashtëmbëdhjetëvjeçar i kërkohet të kujdeset për një pilot britanik të plagosur, nuk mendohet dy herë. I bashkohet luftës së fshehtë kundër nazistëve, duke punuar çdo ditë për t’i dhënë fund pushtimit dhe për të mbrojtur ata që janë në rrezik, pa harruar për asnjë çast se spiunët janë kudo dhe qoftë edhe një fjalë e lëshuar pa menduar,...

Price ALL630 Regular price ALL700
More
In stock

Publisher: Aeditions

Zbulo ndërsa krijon

(0)

Kjo seri librash e ndihmon fëmijën të ndërgjegjësohet për botën që e rrethon dhe e shoqëron që ta zbulojë atë. Po ashtu, i zgjon kureshtjen, i zhvillon aftësitë dhe i nxit krijimtarinë.

Price ALL800
More
In stock

Mobi Dik, Herman Melvill, pershtatje per femije

(0)

In Moby Dick, Melville reflects on evil as represented in the principal characters: on the one hand the whale, which represents seseless evil, as it destroys everything it cames across, ao the other hand Captain Ahab, who represent a stubborn evil, as his personal hatred and desire for revenge makes him hunt the whale down, even though he is putting his...

Price ALL600
More
In stock
chat Comments (0)