• Banner

  • Reduced price
Te gjithe tulipanet e botes,  Viktor Canosinaj
  • Te gjithe tulipanet e botes,  Viktor Canosinaj
  • Te gjithe tulipanet e botes,  Viktor Canosinaj

Te gjithe tulipanet e botes, Viktor Canosinaj

SKU001868

A young pianist experienced his first love in a turbulent way without understanding at first that is huge diference between sex and romantic love. His relationship with a coaetan girl passes through a hard period. Another girl enters between them in a impudently way trying to conquer the boyfriend of her classmate. 

ALL600
ALL510 Save 15%
Quantity
In stock

Description

Title: Të gjithë tulipanët e botës
Original: Të gjithë tulipanët e botës
Category: Novel
Author: Viktor Canosinaj
Publisher: Dyrrah
Year: 2015
Pgs. 296
Weight: 0.339 kg.
ISBN: 978-99943-938-6-2

About the book

A young pianist experienced his first love in a turbulent way without understanding at first that is huge diference between sex and romantic love. His relationship with a coaetan girl passes through a hard period.

Another girl enters between them in a impudently way trying to conquer the boyfriend of her classmate. After a period of falling apart the pianist and his girlfriend decide to put in prove again their love.

Product Details
Te tjere
SKU001868

Data sheet

Supplier
Viktor Canosinaj
Attachments
Download
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Short guide in Albanian on how to order books in 4 easy steps

Download (292.13k)
16 other products in the same category:

Publisher: Pegi

Kapitulli i Xhuljanit, R.J. Palacio

(0)

 Ndërsa lexuesi përballet me anën e errët të Xhuljanit, do të zbulojë jo vetëm frikërat e tij dhe përpjekjet për t'i fshehur ato nën petkun e djalit "të fortë", por edhe ndjeshmërinë e një djali që zbulon mirësinë brenda vetes, teksa dëgjon e kupton historinë e trishtë të gjyshes së vet.

Price ALL510 Regular price ALL600
More
In stock

Publisher: Te tjere

Udhëtim në qëndër të tokës, Zhyl Vern, përshtatje për femijë

(0)

Jules Verne, exited by the scientific progress of his age, makes us belive, in Journey to the Center of the Earth, that is possible to descend into the depths of the planet. The author did research into geology, mineralogy and paleontology, and astounded experts with his descriptions of prehistoric animals.

Price ALL510 Regular price ALL600
More
In stock

Publisher: Argeta LMG

Superaventurat e Elenës, Philip Osbourne

(0)

Pra, imagjinoni gëzimin e tyre kur Elena i përfshin në hetimet  mbi vjedhjen misterioze që rrezikon daljen e CD-së së re e të shumëpritur të Lady Vagas…  Në këtë vrap të shfrenuar kundër kohës, hetueset e vogla duhet të angazhohen jo vetëm të  gjejnë fajtorin (a do ia dalin?), por edhe të përballen me frikërat e tyre, duke u ndierë në  përfundim të...

Price ALL587 Regular price ALL690
More
In stock

Publisher: Botime Nazarko

Aladini dhe llamba magjike

(0)

Historia e Aladinit, djaloshit që vjen nga Kina, na shpie në universin e magjishëm të një prej rrëfenjave të mrekullueshme të “Njëmijë e një netëve”, ku kryqëzohen gjeni me pushtete të habitshme, një magjistar i lig dhe një princeshë magjepsëse.

Price ALL187 Regular price ALL220
More
In stock

Publisher: Zambaku

Poliana, Eleanor H. Porter

(0)

 Muzika i shtoi karakterit të saj butësinë, ndjeshmërinë dhe thellësinë në këndvështrimin e saj ndaj jetës. Autorja në romanin e saj “Poljana” në  njëfarë mënyre ka prenzantuar jetën dhe ndjenjat e saj.

Price ALL383 Regular price ALL450
More
In stock
chat Comments (0)