All best sellers
  • Banner

  • Reduced price
Princi i vogel (audio liber), Antoine De Saint-Exupery
  • Princi i vogel (audio liber), Antoine De Saint-Exupery
  • Princi i vogel (audio liber), Antoine De Saint-Exupery

Princi i vogel (audio book), Antoine De Saint-Exupery

SKU001596
Rating 

As a friend of "The Little Prince" by Antoine de Saint-Exupéry, we are pleased to inform you that another very nice version of this famous book is now available on our website.

ALL1,500.00
ALL1,350.00 Save 10%
Quantity
There are not enough products in stock

Description

Title: Princi i vogël (1 book + 2 CD audio)
Original: Le Petit Prince
Category: Novel
Author: Antoine De Saint-Exupery
Albanian translator in Geg dialect: Gjylektin Shehu
Publisher: Rrota
Place & Year: Prishtina, 2008
Pgs. 96
Weight: 0.221 kg
ISBN: 978-9951-509-01-5

Over the book

As a friend of "The Little Prince" by Antoine de Saint-Exupéry, we are pleased to inform you that another very nice version of this famous book is now available on our website. The new version was published in Pristina, Kosovo and differs from the old variant published in Tirana that you have already purchased because the language of publication is Geg Albanian, a dialect that comprises the biggest "lingua franca" among Albanians today. (Illustrations are the same as those of the Tirana version). The book is associated with two CDs with accompanying audio book.

Product Details
Te tjere
SKU001596
Attachments
Download
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Short guide in Albanian on how to order books in 4 easy steps

Download (292.13k)
Reviews

Write your review

Princi i vogel (audio book), Antoine De Saint-Exupery

Princi i vogel (audio book), Antoine De Saint-Exupery

As a friend of "The Little Prince" by Antoine de Saint-Exupéry, we are pleased to inform you that another very nice version of this famous book is now available on our website.

Write your review
You might also like
16 produkte të tjera në këtë kategori:

Botuesi: Te tjere

Bota e bebes, Levizja

Përshtypje(t): 0

Zbuloni botën e së ardhmes. Për dy vjet mbi 4.5 milionë kopje të librave të kësaj serie janë shitur në të gjithë botën. Librat kanë ilustrime të bukura dhe tekste të shkurtra, që ndihmojnë fëmijët të zbulojnë botën përreth.

Çmimi 5,50 US$ Çmimi i rregullt 6,06 US$
More
Në gjendje

Botuesi: Te tjere

Dita ime e pare e shkolles, Berta Garcia Sabates

Përshtypje(t): 0

Ky libër, përmes përshkrimit të situatave të këndshme e argëtuese, synon që t'u heqë fëmijëve shqetësimin për ditën e pare të shkollës, duke i inkurajuar atë për këtë ditë të veçantë të jetës së tij. Në fund të librit ka disa aktivitete për vajza e djem, si dhe një udhëzues për të rriturit.

Çmimi 3,90 US$ Çmimi i rregullt 4,33 US$
More
Në gjendje

Botuesi: Te tjere

Ora folese

Përshtypje(t): 0

E re fringo! Çdo ditë nise më këtë orë të zgjuar e shumëngjyrëshe. Vendose në kyçin e dorës dhe shtyp butonat për të dëgjuar tingujt qesharakë dhe meloditë. Ajo të mëson që të tregosh orën dhe njëkohësisht të kujton se çfarë ke për të bërë – mos harro të bësh qejf!

Çmimi 8,90 US$ Çmimi i rregullt 9,85 US$
More
Në gjendje

Botuesi: Aeditions

Deshira magjike e Zane Lulekuqes

Përshtypje(t): 0

Motra e Lulëkuqes, Gonxhetrëndafilja, merrte dhurata shumë të bukura. Kur Gonxhetrëndafilja mori një shkop të ri magjik, Lulëkuqja u përpoq ta përdorte. Por nuk u desh shumë kohë që të kuptonte se disa gjëra është mirë që t'i kenë në dorë të zotët. Udhëto me Lulëkuqen dhe zbulo se ndihma është magjia më e çmuar.

Çmimi 5,30 US$ Çmimi i rregullt 5,91 US$
More
Në gjendje

Botuesi: Te tjere

Perralla te Andersenit, liber me tinguj, Svyatoslav Bulatsky, Maxim Larin

Përshtypje(t): 0

Në faqet e këtij libri, fëmija do të gjejë përrallat aq të dashura për të. Tani ato mund të lexohen duke u shoqëruar nga tinguj e zëra të mrekullueshëm. Duke shtypur butonat, fëmija dëgjon zërat e personazheve të përrallave, si dhe shumë tinguj të tjerë interesantë.

Çmimi 12,00 US$ Çmimi i rregullt 13,30 US$
More
Në gjendje

Referenca: 2255

Botuesi: Te tjere

Gjeegjeza 1, Zylyftar Plaku

Përshtypje(t): 0

Titulli: Gjëegjëza 1, A më gjeni dotOrigjinali: Gjëegjëza 1, A më gjeni dotGjinia: GjëegjëzaAutori: Zylyftar PlakuShtëpia botuese: JonaldaViti: 2011Fq. 108Pesha: 0.171 kgISBN: 978-99943-722-7-0

Çmimi 1,80 US$ Çmimi i rregullt 1,97 US$
More
Nuk ka produkte të mjaftueshme në stok