All best sellers
  • Banner

  • Reduced price
Manual i Fikhut Hanefi, Imam Merginani
  • Manual i Fikhut Hanefi, Imam Merginani

Manual i Fikhut Hanefi, Imam Merginani

Rating 
ALL1,000.00
ALL900.00 Save 10%
Quantity
In stock

Description

Title: Manual i Fikhut Hanefi
Category: Religion
Author: Imam Merginani
Albanian translator: Rezart Beka
Publisher: Qendra Studimore Fetare Erasmus
Year: 2017
Pgs: 424
Weight: 0.441 kg.
ISBN: 978-9928-4085-5-6

Product Details
Te tjere
Attachments
Download
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Short guide in Albanian on how to order books in 4 easy steps

Download (292.13k)
Reviews

Write your review

Manual i Fikhut Hanefi, Imam Merginani

Manual i Fikhut Hanefi, Imam Merginani

Write your review
6 produkte të tjera në këtë kategori:

Referenca: SKU000936

Botuesi: Te tjere

Muhamedi, nje biografi e profetit

Përshtypje(t): 0

Titulli: Muhamedi një biografi e profetitAutori: Karen ArmstrongPërktheu: Sali AgaBoton: Jehona Study Center, 2006F. 352Pesha: 0.47 kg“Muhamedi, një biografi e profetit” – është një hulumtim me shumë kujdes i historis&eum

Çmimi 6,20 US$ Çmimi i rregullt 6,90 US$
More
In Stock

Referenca: SKU001670

Botuesi: Te tjere

Qenia Njerezore dhe Caktimi Hyjnor, Murteda Mutahhari

Përshtypje(t): 0

Duke shtjelluar diskutime të natyrës themelore mbi këtë çështje, ai përpiqet pikësëpari të vërtetojë përmes Kuranit të Shenjtë dhe Hadithit se besimi në fatalizëm (xhebr) është produkt i keqinterpretimit të mësimeve islame. Këto interpretime të pasakta kanë ardhur shpesh nga paaftësia për ta kuptuar këtë mësim por edhe

Çmimi 3,10 US$ Çmimi i rregullt 3,45 US$
More
Nuk ka produkte të mjaftueshme në stok

Botuesi: Te tjere

Akidja e Imam Tahavit, pajisur me shenime nga Hamza Jusuf

Përshtypje(t): 0

Vepra është me vlerë për të tjerët veçse për myslimanët, për dy arsye: ajo siguron në 130 paragrafe të shkurtra një paraqitje të qartë të thelbit të besimit mysliman, në një mënyrë që nuk disponohet lehtë me mjete të tjera. Ajo siguron, kështu, një instrument shumë pozitiv për punën thelbësore të dialogut.

Çmimi 6,20 US$ Çmimi i rregullt 6,90 US$
More
Nuk ka produkte të mjaftueshme në stok