• Banner

Heronjte jane te uritur, Gezim Qendro
  • Heronjte jane te uritur, Gezim Qendro

Heronjte jane te uritur, Gezim Qendro

Rating 
ALL500
Quantity
In stock

Description

Title: Heronjtë janë të uritur
Original: Heronjtë janë të uritur
Category: Art
Author: Gëzim Qëndro
Publisher: Onufri
Year: 2015
Pgs: 132
Weight: 0.193 kg.
ISBN: 978-9928-186-62-1

Product Details
Attachments
Download
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Short guide in Albanian on how to order books in 4 easy steps

Download (292.13KB)
Reviews

Write your review

Heronjte jane te uritur, Gezim Qendro

Heronjte jane te uritur, Gezim Qendro

Write your review
You might also like

Reference: SKU001453

Publisher: Te tjere

Albania Through Arts, Ferid Hudhri

Review(s): 0

Seen through the eyes of artists, even a small country like Albania appears full of variety and unique. Over the course of many, many years of research, through gathering endless artistic images, the most important aspects of Albanian life and history have been perpetuated. However, only a marginal part of these works have become known or published.

Price ALL4,950
More
In Stock

Reference: SKU001599

Publisher: Toena

Medaljet shqiptare (1914-2002), Artan Lame, vol. 1 dhe 2

Review(s): 0

Medaljet, së bashku me pullat dhe monedhat, përbëjnë një nga simbolet më shprehëse të "Unit" të një shteti, të përpjekjeve të tij për të afirmuar popullin e vet, veçantinë e tij, gjurmën e tij mbi Glob. Në rastin e Shtetit Shqiptar, gjejmë rikonfirmimin e përjetshëm të kësaj. 

Price ALL12,600
More
In Stock
16 other products in the same category:

Reference: 2340

Publisher: Dituria

Historia e arkitekturës moderne, vëllimi i dytë, Bruno Zevi

Review(s): 0

Në këtë vëllim, historia është zgjeruar me itinerarin organik amerikan, ku shkëlqen gjenia e Frank Lloyd Wright dhe me kontributet komplekse gjuhësore të 45 viteve të fundit, të iniciuara nga Scharoun, Pietilä, Utzon, Gehry. Arkitektura moderne po bëhet gjithnjë e më e diferencuar pa humbur identitetin e vet.

Price ALL2,500
More
In Stock

Publisher: Fan Noli

Jetët e artistëve, Giorgio Vasari

Review(s): 0

Vazari i shihte fillesat e shekullit XIII dhe XIV, të përfaqësuara nga Çimabue dhe Xhioto, si fëmijërinë e artit, e pasuar nga një energji rinore, e cila do të merrte trajtë në vepra të atilla si ato të Donatelos, Bruneleskit, Gibertit dhe Mazaçios, dhe më pas në periudhën e pjekurisë së përsosmërisë, e sunduar nga figurat titaneske të Leonardos, Rafaelos...

Price ALL3,000
More
In stock

Reference: SKU001771

Publisher: Dituria

Historia e Bukurisë, Umberto Eco

Review(s): 0

Një arsye e dukshme pse shumë njerëz nuk e kanë ndjenjën e duhur të bukurisë, është mungesa e asaj delikatese të përfytyrimit që nevojitet për të arritur te ndijimi i emocioneve të tilla më të holla. Gjithkush hiqet sikur e ka një delikatesë të tillë, gjithkush flet për të dhe përpiqet t'ia përshtatë asaj çdo shije a ndjenjë.

Price ALL4,000
More
In stock