• Banner

Si ta kuptosh arkitekturen, Bruno Zevi

ALL1,400
Quantity
In Stock

Description

Title: Si ta kuptosh arkitekturën
Original: Saper vedere l'architettura
Category: Art, architecture
Author: Bruno Zevi
Albanian translator: Arta Marku
Publisher: Dituria
Year: 2013
Pgs. 288
Weight: 0.301 kg.
ISBN: 978-9928-103-61-1

Product Details
Attachments
Download
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Short guide in Albanian on how to order books in 4 easy steps

Download (292.13k)
You might also like

Reference: 2340

Publisher: Dituria

Historia e arkitekturës moderne, vëllimi i dytë, Bruno Zevi

(0)

Në këtë vëllim, historia është zgjeruar me itinerarin organik amerikan, ku shkëlqen gjenia e Frank Lloyd Wright dhe me kontributet komplekse gjuhësore të 45 viteve të fundit, të iniciuara nga Scharoun, Pietilä, Utzon, Gehry. Arkitektura moderne po bëhet gjithnjë e më e diferencuar pa humbur identitetin e vet.

Price ALL2,500
More
In Stock
16 other products in the same category:
chat Comments (0)