Reference: SKU000001

Brand: Mitrush Kuteli

Tregime të moçme shqiptare, Mitrush Kuteli

Review(s): 0

Përrallat e treguara nga Mitrush Kuteli përbëjnë pjesën më të rëndësishme të letërsisë shqiptare, një frymëzim për një numër të madh veprash të tjera letrare që pasuan përgjatë dekadave. Tregime të Motshme Shqiptare përbën një klasik të të gjitha kohërave.

Price ALL700.00
More
In stock
All best sellers
  • Banner

Pasuria arkeologjike e Shqiperise ne rrezik, Gjergj Frasheri

Rating 

Title: Pasuria arkeologjike e Shqipërisë në rrezik
Original: Pasuria arkeologjike e Shqipërisë në rrezik
Category: Archeology
Author: Gjergj Frashëri
Publisher: Dituria
Year: 2014
Pgs. 304
Weight: 0.445 kg
ISBN: 978-9928-103-82-6

ALL900.00
Quantity
In Stock

Description

Title: Pasuria arkeologjike e Shqipërisë në rrezik
Original: Pasuria arkeologjike e Shqipërisë në rrezik
Category: Archeology
Author: Gjergj Frashëri
Publisher: Dituria
Year: 2014
Pgs. 304
Weight: 0.445 kg
ISBN: 978-9928-103-82-6

Product Details
Dituria
Attachments
Download
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Short guide in Albanian on how to order books in 4 easy steps

Download (292.13k)
Reviews

Write your review

Pasuria arkeologjike e Shqiperise ne rrezik, Gjergj Frasheri

Pasuria arkeologjike e Shqiperise ne rrezik, Gjergj Frasheri

Title: Pasuria arkeologjike e Shqipërisë në rrezik
Original: Pasuria arkeologjike e Shqipërisë në rrezik
Category: Archeology
Author: Gjergj Frashëri
Publisher: Dituria
Year: 2014
Pgs. 304
Weight: 0.445 kg
ISBN: 978-9928-103-82-6

Write your review
You might also like
16 produkte të tjera në këtë kategori:

Referenca: SKU001372

Botuesi: Migjeni

Apollonia, Neritan Ceka

Përshtypje(t): 0

Për periudhën e hershme e dimë se Apollonia kishte një sistem të tillë ku pakica e lirë e popullsisë sundonte mbi shumicën jo të lirë. Megjithatë Aristoteli e konsideron këtë qeverisje si demokraci.

Çmimi 800,00 Lekë
More
Ne gjendje

Botuesi: Te tjere

Annuario, numri 2, 2013

Përshtypje(t): 0

Titulli: Annuario, numri 2, 2013Origjinali: Annuario, numri 2, 2013Gjinia: Revistë historike dhe antropologjikeShtëpia botuese: Qendra e Kërkimeve Historike dhe AntropologjikeViti: 2013Fq. 142Pesha: 0.199 kgISBN: 977-2225-6210-01

Çmimi 600,00 Lekë
More
Ne gjendje

Referenca: 2151

Botuesi: Botart

Epoka e Gurit dhe Shqiperia, Ilir Gjipali

Përshtypje(t): 0

Qeniet njerëzore ekzistojnë në Tokë prej të paktën 2.5 milionë vjetësh, që kur filluan të përgatitnin dhe përdornin vegla pune. Të dhënat arkeologjike dhe ato të disiplinave të tjera që veprojnë në këtë fushë mundësojnë studimin për origjinën e njeriut, popullimin e botës, fillimin e prodhimit të ushqimit, si dhe nisjen e qytetërimit.

Çmimi 1 500,00 Lekë
More
Ne gjendje