Reference: SKU000001

Brand: Mitrush Kuteli

Tregime të moçme shqiptare, Mitrush Kuteli

Review(s): 0

Përrallat e treguara nga Mitrush Kuteli përbëjnë pjesën më të rëndësishme të letërsisë shqiptare, një frymëzim për një numër të madh veprash të tjera letrare që pasuan përgjatë dekadave. Tregime të Motshme Shqiptare përbën një klasik të të gjitha kohërave.

Price ALL700.00
More
In stock

Reference: SKU001180

Brand: Onufri

Aksidenti, Ismail Kadare

Review(s): 0

Title: AksidentiOriginal: AksidentiCategory: NovelAuthor: Ismail KadarePublisher: OnufriYear: 2010Pgs. 274Weight: 0.347 kgISBN: 978-99956-87-12-0

Price ALL800.00
More
In stock
All best sellers
  • Banner

Shkelzen Maliqi - Shembja e Jugosllavise, Baton Haxhiu
  • Shkelzen Maliqi - Shembja e Jugosllavise, Baton Haxhiu

Shkelzen Maliqi - Shembja e Jugosllavise, Baton Haxhiu

SKU001741
Rating 
Libri i Shkëlzen Maliqit, një dialog me Baton Haxhiun, është një mënyrë për ta parë Kosovën ashtu siç është në të vërtetë: një çështje shumë e ndërlikuar.

Volume discounts

Quantity Discount You Save
3 ALL888.59 Up to ALL2,665.76
ALL900.00
Quantity
There are not enough products in stock

Description
Title: Shkëlzen Maliqi - Shembja e Jugosllavisë, Kosova dhe rrëfime të tjera (dialog me Baton Haxhiun)Original: Shkëlzen Maliqi - Shembja e Jugosllavisë, Kosova dhe rrëfime të tjera (dialog me Baton Haxhiun)Category: Political ScienesAuthor: Baton HaxhiuPublisher: UET PressYear: 2011Pgs. 256Weight: 0.39 kgISBN: 978-99956-39-57-0
Product Details
UET Press
SKU001741
Reviews

Write your review

Shkelzen Maliqi - Shembja e Jugosllavise, Baton Haxhiu

Shkelzen Maliqi - Shembja e Jugosllavise, Baton Haxhiu

Libri i Shkëlzen Maliqit, një dialog me Baton Haxhiun, është një mënyrë për ta parë Kosovën ashtu siç është në të vërtetë: një çështje shumë e ndërlikuar.
Write your review
16 other products in the same category:

Reference: SKU001962

Brand: Te tjere

Historia e Skënderbeut, Marin Barleti

Review(s): 0

Title: Historia e SkënderbeutOriginal: Historia e SkënderbeutCategory: HistoryAuthor: Marin BarletiAlbanian translator: Stefan l. PriftiPublisher: InfBotuesYear: 2005Pgs. 508Weight: 0.856 kgISBN: 978-99927-995-3-6

Price CHF9.50
More
In Stock

Reference: SKU001919

Brand: Te tjere

Skenderbeu, nje histori politike, Aurel Plasari

Review(s): 0

Skënderbeu ishte jo vetëm një nga ushtarakët më të shquar të shek. XV. Ai ishte gjithashtu një realist politik. Historiani që studion burimet dokumentare lidhur me karrierën e tij gjen dëshmi të pareshtura të qartësisë së vizionit të Skënderbeut.

Price CHF31.40
More
There are not enough products in stock

Reference: 2134

Brand: Albin

Armiqte e popullit, Bashkim Trenova

Review(s): 0

Title: "Armiqtë e popullit"Original: "Armiqtë e popullit"Category: Memories, history, politicsAuthor: Bashkim TrenovaPublisher: AlbinYear: 2012Pgs. 392Weight: 0.43 kgISBN: 978-9928-119-20-9

Price CHF7.60
More
In Stock

Reference: SKU001526

Brand: Toena

Historia e popullit shqiptar. Vol 4

Review(s): 0

Title: Historia e popullit shqiptar. Vol. 4Shqiptarët pas Luftës së Dytë Botërore dhe pas saj (1939 - 1990)HistoryAuthor: Akademia e Shkencave te ShqiperisePublisher: ToenaYear: 2009Pgs. 480Weight: 0.76 kg ISBN: 978-99943-1-452-2

Price CHF13.70
More
There are not enough products in stock

Reference: SKU001742

Brand: UET Press

Fjala e lire, sfide europiane, Sokol Balla

Review(s): 0

Title: Fjala e lirë, sfidë europiane - Mbi lirinë e shprehjes kur kërkojmë eurointegriminOriginal: Fjala e lirë, sfidë europiane - Mbi lirinë e shprehjes kur kërkojmë eurointegriminCategory: Political SciencesAuthor: Sokol BallaPublisher: UET PressYear: 2011Pgs. 156Weight: 0.19 kgISBN: 978-99956-39-27-3

Price CHF4.80
More
In Stock

Brand: Toena

Luani i Epirit, Ali Pasha dhe Suli, Spiro Mela

Review(s): 0

Title: Luani i Epirit, Ali pasha dhe SuliOriginal: Luani i Epirit, Ali pasha dhe SuliCategory: HistoryAuthor: Spiro MelaAlbanian translator: Kristo Pulla, Foto BixhiliPublisher: ToenaYear: 2013Pgs. 574Weight: 0.737 kgISBN: 978-99943-1-889-6

Price CHF14.30
More
In stock

Reference: 2315

Brand: UEGEN

Hebrenjte e Beratit, Simon Vrusho

Review(s): 0

Title: Hebrenjtë e BeratitOriginal: Hebrenjtë e BeratitCategory: HistoryAuthor: Simon VrushoPublisher: UegenYear: 2010Pgs. 148Weight: 0.20 kgISBN: 978-99956-52-29-6

Price CHF4.80
More
There are not enough products in stock