All best sellers
  • Banner

Religious books
religious books in albanian

Religious books

Here you will find a limited selection of Albanian books about Christianity or Islam. We intend on increasing this number in the future.

There are 42 products.

Showing 1-12 of 42 item(s)
Active filters

Reference: SKU000228

Brand: Te tjere

Orthodoksia dhe Globalizimi, Anastasi

Review(s): 0

Title: Orthodoksia dhe GlobalizimiAuthor: Anastasi, Kryepiskop i Tiranës, Durrësit dhe i gjithë ShqipërisëAlbanian translator: Kostandin N. XhubaBotim i Kishës Orthodokse Autoqefale të Shqipërisë, 2004Pgs: 304 Weight: 0.58 kg

Price ALL776.70 Regular price ALL863.00
More
There are not enough products in stock

Reference: 2365

Brand: AEM - Misioni Ungjillor

Guxoj te qendroj i vetem, Stuart Olyatt

Review(s): 0

Title: Guxoj të qëndroj i vetëm! – Një komentar mbi librin e DanielitOriginal: Dare to stand aloneCategory: Christian literatureAuthor: Stuart OlyattAlbanian translator: Florenc MenePublisher: AEM - Misioni UngjillorYear: 2005Pgs. 168Weight: 0.19 kgISBN: 978-99927-959-2-1

Price ALL180.00 Regular price ALL200.00
More
There are not enough products in stock

Reference: SKU000756

Brand: Onufri

Fjalor baze i Islamit, Ruqaiyyah Waris Maqsood

Review(s): 0

Titulli: Fjalor bazë i IslamitLiteraturë fetarePërmban mbi 1500 terma islameAutori: Ruqaiyyah Waris MaqsoodPërkthyen nga origjinali anglisht: Ermal Bega & Mr. Xhabir HamitiShtëpia botuese: ACFOS, 2008F. 310Pesha: 0.35 kg

Price ALL900.00 Regular price ALL1,000.00
More
There are not enough products in stock

Reference: SKU000936

Brand: Te tjere

Muhamedi, nje biografi e profetit

Review(s): 0

Title: Muhamedi një biografi e profetit Author: Karen Armstrong Albanian translator: Sali Aga Publisher: Jehona Study Center, 2006Pgs. 352 Weight: 0.47 kg “Muhamedi, një biografi e profetit” – është një hulumtim me shumë kuj

Price ALL630.00 Regular price ALL700.00
More
In Stock