Revistat letrare

Information

Revistat letrare
Përzgjedhje me revista letrare shqip.

Revistat letrare There are 43 books.

per page
Showing 13 - 24 of 43 items
 • $5.63 $7.04 -20% Out of stock

  Përmbajtja e Mehr Licht, numri special 30 maj 2007LëndaMoshë rezistence - Mehr Licht-i mbushi 1- vjet- Mira Meksi....5...10Bibliografi e zgjedhur e revistës Mehr LichtTekste të zgjedhura nga:....30I.Kadare, .Stevens, L.Lleshanaku, J.L.Borges, A. Rimbaud, f.Reshpja, M.Meksi, C.

  $5.63 $7.04 -20%
  Add to cart More
  Reduced price!
  Out of stock
 • $5.63 $7.04 -20% Out of stock

  TitulliPoeteka 12Revistë e poezisë dhe e kulturës poetikeViti i pestë i botimit numri 12 - vjeshtë, 2008Numër specialPërgatitur ngaSilvana LekaBotim dygjuhësh në Shqip dhe AnglishtPërfshin poezi ngaAli PodrimjaAgim GjakovaAgron Tufa<b

  $5.63 $7.04 -20%
  Add to cart More
  Reduced price!
  Out of stock
 • $5.63 $7.04 -20% Out of stock

  Përmbajtja nr. 29, nëntor 2006LËNDA Ajo që nuk ndodh dhe ndodh - Javier Marias     5 Traditë    Nga Enelda, Libri VI - Publius Vergilius Maro     12 Somte - Francesco Petrarca     17 Ke'nkëze' pjerre'

  $5.63 $7.04 -20%
  Add to cart More
  Reduced price!
  Out of stock
 • $5.63 $7.04 -20% Out of stock

  E përkohshmja françeskane Hylli i Dritës asht themelue në Shkodër në vitin 1913 prej At Gjergj Fishtës. Numri i parë i revistës mban datën 1 tetor 1913 dhe asht shtypë në shtypshkronjën «Nikaj».

  $5.63 $7.04 -20%
  Add to cart More
  Reduced price!
  Out of stock
 • $5.07 $6.34 -20% Out of stock

  Titulli: Revista kritika 1Trimestrale shqiptareNumër autorial për Martin Camaj me rastin e 85 vjetorin e lindjesPërmban LirikaParafjalë nga Martin CamajKritikë nga Ernest KoliqiKomente dhe kritika nga Leka NdojaShtëpia botuesePakti, Tiranë, maj 2010f. 122

  $5.07 $6.34 -20%
  Add to cart More
  Reduced price!
  Out of stock
 • $5.52 $6.90 -20% Out of stock

  Title: Hylli i Dritës, nr. 2Original: Hylli i Dritës, nr. 2Category: Cultural paperPublisher: Botime FrançeskaneYear: 2008Pgs. 190Weight: 0.312 kg

  $5.52 $6.90 -20%
  Add to cart More
  Reduced price!
  Out of stock
 • $5.52 $6.90 -20% Out of stock

  Title: Hylli i Dritës, nr. 1Original: Hylli i Dritës, nr. 1Category: Cultural paperPublisher: Botime FrançeskaneYear: 2008Pgs. 174Weight: 0.252 kg

  $5.52 $6.90 -20%
  Add to cart More
  Reduced price!
  Out of stock
 • $5.52 $6.90 -20% Out of stock

  Title: Hylli i Dritës, nr. 2Original: Hylli i Dritës, nr. 2Category: Cultural paperPublisher: Botime FrançeskaneYear: 2010Pgs. 60Weight: 0.141 kg

  $5.52 $6.90 -20%
  Add to cart More
  Reduced price!
  Out of stock
 • $5.52 $6.90 -20% Out of stock

  Title: Hylli i Dritës, nr. 3Original: Hylli i Dritës, nr. 3Category: Cultural paperPublisher: Botime FrançeskaneYear: 2008Pgs. 224Weight: 0.348 kg

  $5.52 $6.90 -20%
  Add to cart More
  Reduced price!
  Out of stock
 • $5.52 $6.90 -20% Out of stock

  Title: Hylli i Dritës, nr. 4Original: Hylli i Dritës, nr. 4Category: Cultural paperPublisher: Botime FrançeskaneYear: 2008Pgs. 256Weight: 0.403 kg

  $5.52 $6.90 -20%
  Add to cart More
  Reduced price!
  Out of stock
 • $5.20 $6.50 -20% Out of stock

  Title: Koleksionisti, nr. 9/02, 2002Original: Koleksionisti, nr. 9/02, 2002Category: Cultural PaperPublisher: Federata e Koleksionistëve ShqiptarëYear: 2002Pgs. 58Weight: 0.09 kg

  $5.20 $6.50 -20%
  Add to cart More
  Reduced price!
  Out of stock
 • $6.76 $8.45 -20% Out of stock

  Title: Aleph nr. 21, Deti i bardhë, botim i zgjedhur për letërsinë rreth MesdheutOriginal: Aleph nr. 21, Deti i bardhë, botim i zgjedhur për letërsinë rreth MesdheutCategory: Literature paperAuthor: SeveralPublisher: AlephYear: 2013Pgs. 216Weight: 0.401 kgISBN: 978-9928-4165-1-3

  $6.76 $8.45 -20%
  Add to cart More
  Reduced price!
  Out of stock
Showing 13 - 24 of 43 items