Me cilin liber ke rene ne dashuri?

11
300

Me cilin liber ke rene ne dashuri?Marredhenia me Librin eshte, padyshim, nje marredhenie dashurie qe perfshin kedo qe i rri prane! Me Librin nuk dashurohen vetem tipat “studioze”. Ai eshte i afte te magjepse kedo, pavarësisht natyres apo personalitetit te personit. Ne faqet e librit gjenden hapesira te pafundme dhe te shumeanshme informacioni, emocioni e meditimi, qe i pershtaten, me se miri, kerkesave te kujtdo.

Dhe per me teper, dashuria per librin, si cdo dashuri, kerkon perkushtim, pasion, fokus, interes dhe vemendje te vazhdueshme.

Libri, nga ana tjeter, eshte nga ata lloj te dashurish qe te ndihmojne te nxjerresh ne pah vecorite e karakterit tend. Sa me teper te investosh ne kete lidhje dashurie, aq me teper meson se kush je ne te vertete.

Por ndryshe nga te dashurit e “zakonshem”, Libri te mahnit me permasen e dashurise se vet. Ai te do me nje dashurie jo egoiste, sepse ai nuk behet xheloz per nje lidhje tjeter. Perkundrazi te frymëzon qe te krijosh edhe lidhje te tjera!

Jane, pikerisht keto lidhje, qe te ndihmojne te rritesh ne botëkuptimin tend dhe te zgjerohesh me tej njohurite per boten dhe jeten. Si rezultat, dhe marredheniet e tjera – me njerëzit – behen me kuptimplota dhe reale.

ShtepiaeLibrit.com eshte krijuar qe te te ndihmoje ta rigjesh apo ta forcosh edhe me tej lidhjen tende me librin shqip. Ne jemi ketu per ty!