Kategoritë

Botuesit

Autorët

Vepra 2, Fan S. Noli Shihe të plotë

Fan S. Noli, Vepra e plote, vol. 2

Në këtë vëllim janë përfshirë veprat: "Bethoveni dhe Revolucioni Francez" (anglisht dhe shqip), "Jeta ime", "Historia e krishterimit në Shqipëri", "Portrete dhe skica".

Info shtesë

SKU000033

Disponueshëria: Në gjendje

$7.89

Me ulje çmimi!

-20%

$9.86

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

  • Kanuni i Leke Dukagjinit (anglisht)

    Kanuni i...


    Titulli: Kanuni i Lekë Dukagjinit, The Code of...

  • Jeta e Fan S. Nolit, vol. 1, Nasho Jorgaqi

    Jeta e Fan...


    Është përshkrimi më shterues i jetës dhe veprës...

  • Mrizi i Zanavet, At Gjergj Fishta

    Mrizi i...


    Mrizi i zanave, Shkodër 1913, përfshin edhe...

Titulli: Fan S. Noli, Vepra e plotë, vëllimi i dytë
Origjinali: Fan S. Noli, Vepra e plotë, vëllimi i dytë
Gjinia: Vepra e plotë
Autori: Fan S. Noli
Shtëpia botuese: Dudaj
Viti: 2003
Fq. 496
Pesha: 0.451 kg.
ISBN: 978-99927-50-45-6

Mbi librin

Në këtë vëllim janë përfshirë veprat: "Bethoveni dhe Revolucioni Francez" (anglisht dhe shqip), "Jeta ime", "Historia e krishterimit në Shqipëri", "Portrete dhe skica".

  • Autori Fan S. Noli