Kategoritë

Botuesit

Autorë të përzgjedhur

PayPal

Autobiografia e popullit ne vargje, Ismail Kadare Shihe të plotë

Autobiografia e popullit ne vargje, Ismail Kadare

Titulli: Autobiografia e popullit në vargje
Origjinali: Autobiografia e popullit në vargje
Gjinia: Kritikë letrare
Autori: Ismail Kadare
Shtëpia botuese: Onufri
Viti: 2002
Fq. 176
Pesha: 0.24 kg
ISBN: 978-99927-53-18-8

Info shtesë

SKU001092

Disponueshëria: Ne gjendje

$5.98

Me ulje çmimi!

-15%

$7.04

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

Mbrapa
 • Pasardhesi, Ismail Kadare

  Pasardhesi,...


  Çfarë ka ndodhur në natën e 13 dhjetorit në...

 • Vepra 2, Faik Konica

  Vepra 2,...


  (Proza e gjatë dhe eseistika) Në vëllimin e...

 • Dantja i pashmangshem, Ismail Kadare

  Dantja i...


  Dante Aligieri nuk ishte lidhur vetëm me...

 • Mosmarreveshja, Ismail Kadare

  Mosmarrevesh...


  Si veteran i gjymtuar pas prerjes, që u përmend...

 • Darka e gabuar, Ismail Kadare

  Darka e...


  Një darkë krejtësisht e pazakontë, me një...

 • Vepra 4, Faik Konica

  Vepra 4,...


  Vëllimi i katërt përmbledh letërkëmbimin, i...

 • Pallati i Endrrave, Ismail Kadare

  Pallati i...


  "Pallati i Ëndrrave" është një nga romanet...

 • Faik Konica, Vepra e plote, vol. 5

  Faik Konica,...


  Në këtë vëllim janë paraqitur studime mbi...

 • Burra qe urrejne grate, Stieg Larsson

  Burra qe...


  Një libër mahnitës, që do t'ju mbajë zgjuar...

 • Aksidenti, Ismail Kadare

  Aksidenti,...


  Në një pasdite kryeqytetase, personazhi i këtij...

Vazhd.

Titulli: Autobiografia e popullit në vargje
Origjinali: Autobiografia e popullit në vargje
Gjinia: Kritikë letrare
Autori: Ismail Kadare
Shtëpia botuese: Onufri
Viti: 2002
Fq. 176
Pesha: 0.24 kg
ISBN: 978-99927-53-18-8

 • Autori Ismail Kadare