Kategoritë

Prodhuesit

Furnizuesit

Denesje ne dru, Lazer Stani Shihe të plotë

Denesje ne dru, Lazer Stani

Lazër Stani nuk u nënshtrohet formave e modeleve paracaktuese, as nuk e sforcon rrëfimin dhe as nuk këmbëngul të gjakojë ndonjë ide të madhe; ai e lë të lirshme rrjedhën e rrëfimit në vend që ta përcaktojë e ta drejtojë rrëfimin në një rrafsh të caktuar.

Info shtesë

SKU000142

Disponueshëria: Nuk e kemi më këtë produkt në depo


Më njoftoni kur ta rimerni

$4.51

Me ulje çmimi!

-36%

$7.04

ProduktNga (sasia)Ulja
Denesje ne dru, Lazer Stani3 --$1.83

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

 • Thembra e Akcilit, Agron Tufa

  Thembra e...


  Prozat e shkurtra të këtij libri kanë një...

 • Dora e shtetit, Uran Butka

  Dora e...


  "Dora e shtetit" është një tregim i shkëlqyer....

 • Kujtime, vellimi l, Hamit Kokalari

  Kujtime,...


  Hamit Kokalari u lind më 5 gusht të vitit 1909...

Titulli: Dënesje në dru
Origjinali: Dënesje në dru
Gjinia: Tregime
Autori: Lazër Stani
Shtëpia botuese: Ideart
Viti: 2005
Fq: 136
Pesha: 0.191 kg.
ISBN: 978-99943-648-9-8

Mbi librin

Lazër Stani nuk u nënshtrohet formave e modeleve paracaktuese, as nuk e sforcon rrëfimin dhe as nuk këmbëngul të gjakojë ndonjë ide të madhe; ai e lë të lirshme rrjedhën e rrëfimit në vend që ta përcaktojë e ta drejtojë rrëfimin në një rrafsh të caktuar. Kjo vërehet si nga fillimi i tregimeve, ashtu edhe në fund të tyre, ku në vend të mbylljes, hapet mundësia e rifillimit të tregimit nga ana e lexuesit.