Kategoritë

Prodhuesit

Furnizuesit

Kohe per te vrare, John Grisham Shihe të plotë

Kohe per te vrare, John Grisham

Jeta e një vogëlusheje 10-vjeçare, shkatë-rrohet një herë e përgjithmonë nga dy të rinj të dehur e të paskrupull. Shumica e popullsisë së bardhë tmerrohet nga ky krim çnjerëzor.

Info shtesë

SKU000071

Disponueshëria: Nuk e kemi më këtë produkt në depo


Më njoftoni kur ta rimerni

$8.12

Me ulje çmimi!

-36%

$12.68

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

 • Darka e gabuar, Ismail Kadare

  Darka e...


  Një darkë krejtësisht e pazakontë, me një...

 • Histori e Ballkanit, Georges Castellan

  Histori e...


  Dje, Ballkani ishte "fuçi baruti" e Europës....

 • Eldest, Christopher Paolini

  Eldest,...


  Eragoni së bashku me dragoin e tij, Safirën,...

Titulli: Kohë për të vrarë
Gjinia: Roman
Autori: John Grisham
Përktheu: Rudi Erebara
Shtëpia botuese: Dudaj
Viti: 2005
Fq. 544
Pesha: 0.54 Kg.

Mbi librin

Në këtë dramë përvëluese, që zhvillohet në sallën e gjyqit, shkrimtari i suksesshëm John Grisham, vërteton edhe një herë sa e thellë është ende dhuna e egër raciale...Klenton, Mississipi. Jeta e një vogëlusheje 10-vjeçare, shkatë-rrohet një herë e përgjithmonë nga dy të rinj të dehur e të paskrupull. Shumica e popullsisë së bardhë tmerrohet nga ky krim çnjerëzor. Derisa babai i saj me ngjyrë merr një armë në dorë dhe hakmerret me duart e veta.