Kategoritë

Prodhuesit

Furnizuesit

Pema e jenicereve, Jason Goodwin Shihe të plotë

Pema e jenicereve, Jason Goodwin

I jashtëzakonshëm... paraqet një tablo të gjallë të Stambollit të shekullit të XIX – të dhe duket sikur vetë ai (Goodwin) e shpie lexuesin nëpër qytet, ndërkohë që përshkrimet e tij mbi qytetin të ofrojnë një kënaqësi të pafund.

Info shtesë

Disponueshëria: Ne gjendje

$11.83

Me ulje çmimi!

-30%

$16.90

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

 • Lista e deshirave te mia, Gregorie Delacourt

  Lista e...


  Zhoslina jeton në një qytezë të vogël në...

 • Kur hapeshin portat e qiellit, Sulejman Mato

  Kur hapeshin...


  Sulejman Mato lindi në Fterrë, ku kreu dhe...

 • Princesha, Jean Sasson

  Princesha,...


  Magjepsës... Një udhëtim i vërtetë, edhe pse i...

Titulli: Pema e jeniçerëve
Gjinia: Roman
Autori: Jason Goodwin
Shqipëroi: Fari Laçka
Shtëpia botuese: Saras
Viti: 2013
Fq. 332
Pesha: 0.385 kg
ISBN: 978-9928-152-09-1

Komente mbi librin

"Gjithçka që mund të kërkosh nga një novelë."

Kate Mosse, autorja e librit "Labirint"

"Një mister historik dhe ekzotik që lexohet si letërsi dhe përjetohet si thriller."

George Pelecanos, autor i dramës "Drama City"

"I jashtëzakonshëm... paraqet një tablo të gjallë të Stambollit të shekullit të XIX – të dhe duket sikur vetë ai (Goodwin) e shpie lexuesin nëpër qytet, ndërkohë që përshkrimet e tij mbi qytetin të ofrojnë një kënaqësi të pafund. E gjitha kjo e kombinuar me një protagonist, të cilit rrethanat e vështira i japin mundësinë që me mendjemprehtësi të zhbirojë natyrën komplekse të pushtetit dhe seksualitetit dhe në mënyrë të pashmangshme detektivi osman Goodwin del ngadhënjimtar."

Joan Smith, Sunday Times