Kategoritë

Botuesit

Autorët

Vajza e thashethemeve, Cecily von Ziegesar Shihe të plotë

Vajza e thashethemeve, Cecily von Ziegesar

Mirësevini në lagjen e sipërme lindore të Nju Jorkut, ku jetojmë, shkojmë në shkollë, luajmë dhe flemë (ndonjëherë edhe me njëri – tjetrin) unë e miqtë e mi. S – ja u kthye nga shkolla me konvikt.

Info shtesë

Disponueshëria: Në gjendje

$9.02

Me ulje çmimi!

-20%

$11.27

Titulli: Vajza e thashethemeve
Origjinali: Gossip Girl
Gjinia: Roman
Autori: Cecily von Ziegesar
Shqipëroi: Taulant Hatia
Shtëpia botuese: Bota Shqiptare
Viti: 2010
Fq. 272
Pesha: 0.314 kg.
ISBN: 978-9928-00-016-3

Fragment nga libri

Mirësevini në lagjen e sipërme lindore të Nju Jorkut, ku jetojmë, shkojmë në shkollë, luajmë dhe flemë (ndonjëherë edhe me njëri – tjetrin) unë e miqtë e mi. S – ja u kthye nga shkolla me konvikt.

Po të mos tregohemi të kujdesshëm, ka për t'i bërë për vete mësuesit, ka për të veshur ato rroba të bukura që ne nuk na bëjnë, do të vjedhë zemrat e të dashurve tanë dhe, praktikisht, do të na i nxijë fare jetën, që të gjithëve. Duhet t'i hap mirë sytë...