Kategoritë

Prodhuesit

Furnizuesit

Dikur ishim bashke, Brunilda Zllami Shihe të plotë

Dikur ishim bashke, Brunilda Zllami

Brunilda Zllami, me këtë libër, dëshmon edhe një herë aftësinë e saj krijuese, duke na sjellë tema të ndjeshme për cilindo nga ne dhe që e kanë burimin tek realiteti shqiptar. Është kjo njëra nga arsyet pse librat e saj janë bërë aq të dashur për një numër të madh lexuesish.

Info shtesë

SKU000024

Disponueshëria: Ne gjendje

$7.21

Me ulje çmimi!

-36%

$11.27

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

 • Hena e Shqiperise, Ben Blushi

  Hena e...


  Më shumë pabarazi ekonomike, më shumë...

 • Nuk jam engjell, Brunilda Zllami

  Nuk jam...


  Jetë grash të zakonshme, nga ato që hasim çdo...

 • Gjithmone ti, Rilei, Kirsty Moseley

  Gjithmone...


  Rilei Taneri ka një mik të veçantë, më të mirin...

Titulli: Dikur ishim bashkë
Origjinali: Dikur ishim bashkë
Gjinia: Roman
Autori: Brunilda Zllami
Shtëpia botuese: Dudaj
Viti: 2005
Fq. 392
Pesha: 0.376 kg
ISBN: 978-99943-33-51-8

Mbi librin

Brunilda Zllami, me këtë libër, dëshmon edhe një herë aftësinë e saj krijuese, duke na sjellë tema të ndjeshme për cilindo nga ne dhe që e kanë burimin tek realiteti shqiptar. Është kjo njëra nga arsyet pse librat e saj janë bërë aq të dashur për një numër të madh lexuesish. Gjithkush mund të gjejë veten tek personazhet e saj, të cilët mbeten shumë gjatë në kujtesë.

Fragment nga libri

-Dikur ne ishim bashkë Robert... Dikur... në një tjetër kohë. Tani jo më. – i foli ajo duke fshirë lotët që i rridhnin rrëke.
Roberti la pijen mbi tavolinë. Duhet të ikte, por s'i bënin këmbët. Marina ishte aty, ashtu siç e kishte ëndërruar, e penduar dhe jo një përbindësh siç kishte dashur ta mbante mend për ta harruar. Kaloi pranë saj për të dalë jashtë, por nuk mund ta linte pa e përqafuar edhe një herë.

 • Autori Brunilda Zllami