Kategoritë

Botuesit

Autorët

Nuk di ne se deti, poezi, Claudio Pozzani Shihe të plotë

Nuk di ne se deti, poezi, Claudio Pozzani

Claudio Pozzani është poet, prozator dhe muzikant i shquar për performancat dhe Teatrin e Poezisë, të cilat i ka paraqitur në festivalet më të njohur poetikë. Poezitë e tij janë përkthyer në mëse dhjetë gjuhë dhe janë përfshirë në antologjitë dhe revistat më dinjitoze bashkëkohore. Përmbledhja e tij e fundit me poezi është

Info shtesë

SKU000188

Disponueshëria: In Stock

$5.63

Me ulje çmimi!

-20%

$7.04

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

 • E kuqja eshte blu, poezi, Edoardo Sanguineti

  E kuqja...


  Edoardo Sanguineti është një nga emblemat e...

 • Ujku i Stepes, Hermann Hesse

  Ujku i...


  Çfarë është Ujku i Stepës i Hermann Hesse-s:...

 • Vilet e zemerimit, Xhon Stajnbek

  Vilet e...


  Bujq të varfër nuk mund të mbijetojnë në...

Claudio Pozzani është poet, prozator dhe muzikant i shquar për performancat dhe Teatrin e Poezisë, të cilat i ka paraqitur në festivalet më të njohur poetikë. Poezitë e tij janë përkthyer në mëse dhjetë gjuhë dhe janë përfshirë në antologjitë dhe revistat më dinjitoze bashkëkohore. Përmbledhja e tij e fundit me poezi është botuar në vitin 2001 në version dygjuhësh.
Titulli: Nuk di ne se detAutori: Claudio PozzaniPërktheu: Silvana Leka (botim dygjuhesh)Shtëpia botuese: Ideart, 2005f. 80Pesha: 0.15 Kg.ISBN: 978-99943-720-0-9 Mbi librin Claudio Pozzani është poet, prozator dhe muzikant i shquar për performancat dhe Teatrin e Poezisë, të cilat i ka paraqitur në festivalet më të njohur poetikë në botë. Poezitë e tij janë përkthyer në mëse dhjetë gjuhë dhe janë përfshirë në antologjitë dhe revistat më dinjitoze bashkëkohore. Përmbledhja e tij e fundit me poezi është botuar në vitin 2001 në version dygjuhësh me titullin “Saudade & Spleen”.