Kategoritë e librave

Librat sipas botuesit

Autorë të përzgjedhur

PayPal

Njoftime me email

Princesha Argjiro, Ismail Kadare Shihe të plotë

Princesha Argjiro, Ismail Kadare

Në bibliotekën "Kadare", megjithëse të paktë në numër, renditen edhe disa libra për fëmijë, si: "Në muzeun e armëve", "Kështjella dhe helmi", "Princesha Argjiro" etj.

Info shtesë

SKU000791

Disponueshëria: In Stock

$3.17

Me ulje çmimi!

-10%

$3.52

libërFrom (qty)Ulja:
Princesha Argjiro, Ismail Kadare3 -$0.00

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

Titulli: Princesha ArgjiroPoemëAutori: Ismail KadareShtëpia botuese: OnufriViti: 200662 f.; 21 cm.Pesha: 0.1 kgISBN 99927-45-37-1 Mbi librin Në bibliotekën “Kadare”, megjithëse të paktë në numër, renditen edhe disa libra për fëmijë, si: “Në muzeun e armëve”, “Kështjella dhe helmi”, “Princesha Argjiro” etj.Këta libra trajtojnë kryesisht tema historike, të përshtatura bukur dhe me një gjuhë të qartë e të thjeshtë për botën e fëmijëve. E tillë është edhe poema “Princesha Argjiro”, që tregon për fatin tragjik të princeshës Argjiro, e cila për të mos rënë në duart e armikut hidhet nga kështjella së bashku me foshnjën e saj...   Shënim: Ky titull bën pjesë në librat & autorët më të shitur për vitin 2009.

  • Autori Ismail Kadare