Kategoritë

Prodhuesit

Furnizuesit

Rreziku, Xhevahir Spahiu Shihe të plotë

Rreziku, Xhevahir Spahiu

Poezia e Xhevahir Spahiut hap një etapë të re në poezinë bashkëkohore shqiptare, duke i zgjeruar mundësitë e saj reflektive.

Info shtesë

SKU000136

Disponueshëria: Nuk e kemi më këtë produkt në depo


Më njoftoni kur ta rimerni

$3.60

Me ulje çmimi!

-36%

$5.63

ProduktNga (sasia)Ulja
Rreziku, Xhevahir Spahiu3 --$1.46

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

 • Pese poete te medhenj amerikane

  Pese poete...


  Këto poema marrin mbi vete rreziqe të...

 • Me foli heshtja, Edmond Shallvari

  Me foli...


  Titulli: Më foli heshtjaPoeziAutor: Edmond...

 • 69 variacione per nje teme erotike, Edmond Tupe

  69...


  Në këtë libër, siç e shpreh vetë titulli i tij,...

Titulli: RrezikuOrigjinali: RrezikuGjinia: PoeziAutori: Xhevahir SpahiuShtëpia botuese: IdeartViti: 2003Fq. 160Pesha: 0.17 kgISBN: 978-99927-889-0-9 Komente mbi autorin "Ai nuk flet, ai vetëm këndon." Nehas Sopaj "Të kujtohet Xhevua? E goditën, e përgjakën si Lorkën tonë, Ernesto." Mira Meksi, nga letra dërguar E. Sabatos, mars '97 "Poezia e Xhevahir Spahiut hap një etapë të re në poezinë bashkëkohore shqiptare, duke i zgjeruar mundësitë e saj reflektive." Ali Aliu "Talenti i tij luksoz e identiteti krijues i pakrahasueshëm bashkon rreth vetes tematikën me një përsosmëri të vazhdueshme të gjykimit të tij, e cila, padyshim, flet në mënyrë absolute për rrugët e reja të poezisë bashkëkohore botërore e për mesazhe qëndrueshmërie të ndërtesës së tij poetike, themeluar sipas traditës shqiptare dhe mitit nacional." Ante Popovski "Një klithmë tragjike ekzistenciale." Ilia Lëngu "Ai është rob i poezisë dhe zot i saj njëherësh." Shaban Sinani