Kategoritë

Botuesit

Autorët

Pema misterioze, Donatela Bindi Mondaini Shihe të plotë

Pema misterioze, Donatela Bindi Mondaini

Në vjeshtën e vitit 1943, në një çast dramatik të Luftës së Dytë Botërore, katër fëmijë shkojnë mysafirë te gjyshja. Kozimo i mençur, Xhinevra çapkëne, Dianora e urtë dhe vogëlushi Filip, së bashku me mikun e tyre Vierin, jetojnë pa e vrarë mendjen deri ditën kur kureshtja i shtyn të zbulojnë një të fshehtë të moçme.

Info shtesë

2944

Disponueshëria: Ne gjendje

$2.82

Me ulje çmimi!

-20%

$3.52

Titulli: Pema misterioze
Origjinali: L'Albero buio
Gjinia: Roman
Autori: Donatela Bindi Mondaini
Shqipëroi: Erion Kristo
Shtëpia botuese: Dituria
Viti: 1999
Fq. 80
Pesha: 0.081 kg
ISBN: 978-99927-31-57-5

Mbi librin

Në vjeshtën e vitit 1943, në një çast dramatik të Luftës së Dytë Botërore, katër fëmijë shkojnë mysafirë te gjyshja që banon në një shtëpizë të vjetër në kodër. Kozimo i mençur, Xhinevra çapkëne, Dianora e urtë dhe vogëlushi Filip, së bashku me mikun e tyre Vierin, jetojnë pa e vrarë mendjen deri ditën kur kureshtja i shtyn të zbulojnë një të fshehtë të moçme.