Kategoritë

Prodhuesit

Furnizuesit

Odiseja, pershtatje per femije, Homeri Shihe të plotë

Odiseja, pershtatje per femije, Homeri

Odiseja rrëfen udhëtimin kuturisës së Odisesë nëpër detra, udhëtim që zgjati shumë vjet, por që më në fund, pas shumë provave të rrezikshme, përfundoi lumturisht dhe Odiseja mundi të kthehet në Itakë dhe të përqafojë të dashurit e vet.

Info shtesë

2254

Disponueshëria: Ne gjendje

$6.34

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

 • Magjistari i Ozit (pershtatje per femije), L. Frank Baum

  Magjistari i...


  Shtëpiza e vogëlushes Doroti nga Kansasi...

 • Lumi i Vdekur, Jakov Xoxa

  Lumi i...


  Koha, atë mëngjes, aty qante, aty qeshte....

 • Kur dashuronte Suani, Marcel Proust

  Kur...


  Ju s'do të jeni kurrë si të tjerët, vështronte...

Titulli: Odiseja (përshtatje për fëmijë)
Origjinali: Odissea, Le avventure di Ulisse
Gjinia: Prozë
Autori: Homeri
Shqipëroi: Mariana Ymeri
Shtëpia botuese: Dituria
Viti: 2005
Fq. 112
Pesha: 0.181 kg
ISBN: 978-99927-31-07-9

Mbi librin

Odiseja, mbreti i Itakës, luftoi përkrah sovranëve të tjerë të Helladës nën muret e shenjta të Trojës, që më së fundi u pushtua. Historia e kësaj lufte rrëfehet tek Iliada nga Homeri. Odiseja rrëfen udhëtimin kuturisës së Odisesë nëpër detra, udhëtim që zgjati shumë vjet, por që më në fund, pas shumë provave të rrezikshme, përfundoi lumturisht dhe Odiseja mundi të kthehet në Itakë dhe të përqafojë të dashurit e vet.