Kategoritë

Botuesit

Autorët

Perralla shqiptare 100 + 1 nate, libri i pare, Virgjil Muci Shihe të plotë

Perralla shqiptare 100 + 1 nate, libri i pare, Virgjil Muci

Na ishin dy vëllezër dhe kishin një motër që e donin kaq fort sa çdo gjë që ajo u lypte, ata s'ia kursenin. Dita me ditë shkonte dhe e vizitonte vashën një plakë, e cila i fliste për valltaren me fustanellë si një çupë që s'e kishte shoqen mbi dhe. 

Info shtesë

SKU000209

Disponueshëria: Ne gjendje

$13.52

Me ulje çmimi!

-20%

$16.90

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

 • Pushimet e Cufos, Gaqo Bushaka

  Pushimet e...


  Leximi i "Çufoja dhe bubi Kaçurrel", "Çufoja në...

 • Gushkuqi, Novela boterore

  Gushkuqi,...


  Në këtë vëllim janë përmbledhur novela nga...

 • Proze dhe vargje te zgjedhura 2, Mitrush Kuteli

  Proze dhe...


  Në këtë vëllim janë paraqitur novelat: "Natë...

Titulli: Përralla shqiptare 100 + 1 natë, Libri i parë
Origjinali: Përralla shqiptare 100 + 1 natë, Libri i parë
Gjinia: Përralla
Autori: Virgjil Muçi
Shtëpia botuese: Aeditions
Viti: 2010
Fq. 487
Pesha: 0.861 kg
ISBN: 978-99956-704-8-1

Fragment nga libri

Na ishin dy vëllezër dhe kishin një motër që e donin kaq fort sa çdo gjë që ajo u lypte, ata s'ia kursenin. Dita me ditë shkonte dhe e vizitonte vashën një plakë, e cila i fliste për valltaren me fustanellë si një çupë që s'e kishte shoqen mbi dhe. Në pak ditë, vashës na i hyri aq fort në zemër kjo çupë, sa iu ngrit mendja ta bindte vëllain e madh ta merrte për grua. Po të martoheshe me ...