Kategoritë

Botuesit

Autorë të përzgjedhur

PayPal

Njeqind vjet vetmi, Gabriel Garsia Markes Shihe të plotë

Njeqind vjet vetmi, Gabriel Garsia Markes

Është një roman plot me teprime gjeniale, me një fantazi moskokëçarëse e me një potencë figurative marramendëse - një vepër detajesh madhështore dhe e një kompozimi të rrallë.

Info shtesë

SKU000594

Disponueshëria: Ne gjendje

$8.98

Me ulje çmimi!

-15%

$10.56

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

 • Vajza e portokalleve, Jostein Gaarder

  Vajza e...


  Gaarder vazhdon të na befasojë me ndodhitë dhe...

 • Tre shoket, Erih Maria Remark

  Tre shoket,...


  -Ja, tani nuk po troket më! Tani koha është...

 • Ai qe nuk dinte te dashuronte, Harold Robbins

  Ai qe nuk...


  "Ai që nuk dinte të dashuronte" është frymëzuar...

Titulli: Njëqind vjet vetmi
Gjinia: Roman
Autori: Gabriel Garsia Markes
Përkthyer nga: Robert Shvarc
Shtëpia botuese: Botimet Enciklopedike
Viti: 2000
Fq. 400
Pesha: 0.409 kg

Mbi librin

Është një roman plot me teprime gjeniale, me një fantazi moskokëçarëse e me një potencë figurative marramendëse - një vepër detajesh madhështore dhe e një kompozimi të rrallë. Markesi shkroi një roman që në Europë nuk është shkruar dot deri tani dhe që ndoshta as që mund të shkruhet ndonjëherë: letërsi si reportazh i Krijimit, si rikujtesë magjike dhe si rebelim.

Ky libër të jep përshtypjen sikur është zanafilla e vetë natyrës. Makondoja dhe fisi i Buendiave janë kthyer në një simbol të realizmit magjik në Amerikën Latine dhe në një pasqyrë të jetës së këtij kontinenti. Krijuesi i këtij simboli fitoi famë botërore dhe Çmimin Nobel në vitin 1982.

 

Na kontaktoni

Our hotline is available 24/7

Contact our hotline