Kategoritë

Botuesit

Autorë të përzgjedhur

PayPal

Plaku dhe Deti, Ernest Hemingway Shihe të plotë

Plaku dhe Deti, Ernest Hemingway

Titulli: Plaku dhe Deti
Gjinia: Roman
Autor: Ernest Heminguej
Shqipëroi: Vedat Kokona
Shtëpia botuese: Kokona
Viti: 2006
Fq. 88
Pesha: 0.10 kg
ISBN: 978-99943-627-7-1

 

Info shtesë

SKU001244

$4.79

Me ulje çmimi!

-15%

$5.63

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

Mbrapa
 • Tri jete, Skender Luarasi

  Tri jete,...


  Kjo biografi e shkurtër, e thjeshtë, për...

 • 100 vjet pavaresi, Blendi Fevziu

  100 vjet...


  Ky libër sjell fakte dhe dokumente, por edhe...

 • Mbreti Zog dhe perpjekja per stabilitet ne Shqiperi, B. Fischer

  Mbreti Zog...


  Studim i mirëfilltë mbi problematikën shqiptare...

 • Steve Jobs, Walter Isaacson

  Steve Jobs,...


  Bazuar në më shumë se dyzet intervista me Steve...

 • Ahmet Zogu, presidenti qe u be mbret, Blendi Fevziu

  Ahmet Zogu,...


  Por përveç inteligjencës, ajo që i jepte atij...

 • Tregimet e Petergurbut, Nikollai Gogol

  Tregimet e...


  Gogoli mendonte se mund të ishte gjithçka,...

 • Shenime nga Shkolla e Partise, Daut Gumeni

  Shenime nga...


  Satira e mprehtë dhe elegante, thellësia,...

 • Doktor Fisheri i Gjeneves ose gostia e bombes, Graham Greene

  Doktor...


  Dashuria, urrejtje, lumturia, dëshpërimi,...

 • Darka e gabuar, Ismail Kadare

  Darka e...


  Një darkë krejtësisht e pazakontë, me një...

 • Rrefenja nga Amerika, Pellumb Kulla

  Rrefenja nga...


  Autori nuk na rrëfen krejt Amerikën. Atij i...

Vazhd.

Titulli: Plaku dhe Deti
Gjinia: Roman
Autor: Ernest Heminguej
Shqipëroi: Vedat Kokona
Shtëpia botuese: Kokona
Viti: 2006
Fq. 88
Pesha: 0.10 kg
ISBN: 978-99943-627-7-1