Kategoritë

Botuesit

Autorë të përzgjedhur

PayPal

16 perralla klasike Shihe të plotë

16 perralla klasike

Në këtë botim janë paraqitur përrallat: Lulëkuqja dhe Borëbardha; Fyelltari i Hamelinit; Zana e Dëborës; Flokarta dhe tre arinjtë; Gishtëza; Rojtarja e patave; Ali Baba dhe 40 hajdutët; Sirena e Vogël; Rrobaqepësi i vogël zemërtrim; Ushtari trim prej plumbi; Muzikantët e Bremenit; Tre derrkucët; Gishtoja dhe Vëllaçkoja e motërza.

Info shtesë

2479

Disponueshëria: Ne gjendje

$21.55

Me ulje çmimi!

-15%

$25.35

ProduktNga (sasia)Ulja
16 perralla klasike3 --$1.27

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

Mbrapa
 • Zonja Vdekje, Charles Bukowski

  Zonja...


  Charles Bukowski te "Zonja Vdekje" e gërsheton...

 • Kesulekuqja, perralle me pop-up

  Kesulekuqja,...


  Titulli: Kësulëkuqja, përrallë me pop –...

 • Magjistari i Ozit (pershtatje per femije), L. Frank Baum

  Magjistari i...


  Shtëpiza e vogëlushes Doroti nga Kansasi...

 • Zgjedhja, Nicholas Sparks

  Zgjedhja,...


  Gjatë viteve, Nicholas Sparks ka ngazëlluar...

 • E madhe eshte gjema e mekatit (Tat Tanushi i Bubullimes), Kuteli

  E madhe...


  Ashtu si ç'do autor ka kryeveprën e tij, edhe...

 • Gjysherit, Catherine Dolto

  Gjysherit,...


  "Gjyshërit" është një libër edukativ për...

 • Princi dhe i varferi, Mark Twain

  Princi dhe i...


  E gjithë vepra e Mark Twain frymëzohet nga...

 • Perralla magjike

  Perralla...


  Në këtë vëllim janë përmbledhur përrallat tepër...

 • Don Kishoti i Mances, Odhise K. Grillo

  Don Kishoti...


  Ritregimi i kryeveprës së Servantesit “Don...

 • Odiseja, pershtatje per femije, Homeri

  Odiseja,...


  Odiseja rrëfen udhëtimin kuturisës së Odisesë...

Vazhd.

Titulli: 16 përralla klasike
Origjinali: 16 përralla klasike
Gjinia: Përralla
Shqipëroi: Virgjil Muçi
Shtëpia botuese: Aeditions
Viti: 2010
Fq. 202
Pesha: 1.251 kg
ISBN: 978-99956-41-33-7

Mbi librin

Në këtë botim janë paraqitur përrallat: Lulëkuqja dhe Borëbardha; Fyelltari i Hamelinit; Zana e Dëborës; Flokarta dhe tre arinjtë; Gishtëza; Rojtarja e patave; Ali Baba dhe 40 hajdutët; Sirena e Vogël; Rrobaqepësi i vogël zemërtrim; Ujku, dhia dhe shtatë kecat; Ushtari trim prej plumbi; Kukuthët e vegjël; Muzikantët e Bremenit; Tre derrkucët; Gishtoja dhe Vëllaçkoja e motërza.