Kategoritë

Botuesit

Autorë të përzgjedhur

PayPal

Princer dhe princesha, Vol. 1 Shihe të plotë

Princer dhe princesha, Vol. 1

Në këtë vëllim janë paraqitur përrallat:
• Bardha dhe Roza, sipas Vëllezërve Grim
• Gishtëza, sipas Hans Kristian Andersenit
• Princi dhe jetimja, sipas Vëllezërve Grim
• Lëkura nga njëmijë kafshë, sipas Vëllezërve Grim
• Pata e artë, sipas Vëllezërve Grim

Info shtesë

SKU001806

Disponueshëria: Ne gjendje

$7.79

Me ulje çmimi!

-15%

$9.16

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

Mbrapa
 • I love Tom Hanks, Elvira Dones

  I love Tom...


  Autorja e mirënjohur e romanit "Yjet nuk vishen...

 • 101 fabula dhe perralla

  101 fabula...


  Një pëllumb, çdo mëngjes, linte zogjtë në...

 • Kerrici ngjyre ari, Dionis Bubani

  Kerrici...


  Titulli: Kërriçi ngjyrë ariGjinia: Poemë...

 • Trupi im, Enciklopedi per femije

  Trupi im,...


  Titulli: Trupi imOrigjinali: Le corpsGjinia:...

 • Pinoku, Karlo Kolodi

  Pinoku,...


  Titulli: PinokuGjinia: RomanAutori: Karlo...

 • Ne te tre, Fatos Kongoli

  Ne te tre,...


  Tirana e vitit 1980. Një grup shokësh, sipas...

 • Lulja dhe Shega, Vedat Kokona

  Lulja dhe...


  Titulli: Lulja dhe Shega, pjesë me dy akte për...

 • E bukura e dheut, Kastriot Mahilaj

  E bukura e...


  Titulli: E bukura e dheutOrigjinali: E bukura e...

 • Jeta e re, Orhan Pamuk

  Jeta e re,...


  Një ditë lexova një libër, dhe e gjithë jeta...

 • Dhelpra e Trojes, Ferit Lamaj

  Dhelpra e...


  Është privilegj për letërsinë e sotme shqiptare...

Vazhd.

Titulli: Princër dhe princesha, përralla të zgjedhura, vëllimi i parë (kopertinë e trashë)
Origjinali: Princes et princesses
Gjinia: Përralla për fëmijë
Shqipëroi: Anton Papleka
Shtëpia botuese: Pegi
Viti: 2011
Fq. 102
Pesha: 0.471 kg
ISBN: 978-9928-124-20-3

Mbi librin

Në këtë vëllim janë paraqitur përrallat:
• Bardha dhe Roza, sipas Vëllezërve Grim
• Gishtëza, sipas Hans Kristian Andersenit
• Princi dhe jetimja, sipas Vëllezërve Grim
• Lëkura nga njëmijë kafshë, sipas Vëllezërve Grim
• Pata e artë, sipas Vëllezërve Grim