Kategoritë

Prodhuesit

Furnizuesit

Kryezoti i Unazave, Dy kullat, Libri i dyte, J.R.R. Tolkien Shihe të plotë

Kryezoti i Unazave, Dy kullat, Libri i dyte, J.R.R. Tolkien

Në këtë libër tregohet tmerri i pjesëtarëve të Besëlidhjes së Unazës nga ardhja e Errësirës së Madhe dhe shpërthimi i Luftës së Unazës, e cila trajtohet më gjerësisht në vëllimin e tretë dhe të fundit, të titulluar "Kthimi i Mbretit".

Info shtesë

SKU000057

Disponueshëria: Në gjendje

$10.65

Me ulje çmimi!

-30%

$15.21

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

 • Seria Njemije e nje net, Perralla arabe (3 libra)

  Seria...


  Përrallat e mrekullueshme arabe, të përkthyera...

 • Fabulat e Ezopit (ne shqip dhe anglisht), Ezopi

  Fabulat e...


  Vlera e variantit që po ju prezantojmë vjen nga...

 • Engjej dhe Djaj, Dan Brown

  Engjej dhe...


  Përpara se të shpërthente te "Kodi i Da...

Titulli: Kryezoti i Unazave, Dy kullat, Libri i dytë
Origjinali: The Lord of the Rings, The Two Towers
Gjinia: Roman
Autori: J. R. R. Tolkien
Shqipëroi: Artan Miraka
Shtëpia botuese: Dudaj
Viti: 2004
Fq. 422
Pesha: 0.521 kg.
ISBN: 978-99943-33-11-9

Mbi librin

Në këtë libër tregohet tmerri i pjesëtarëve të Besëlidhjes së Unazës nga ardhja e Errësirës së Madhe dhe shpërthimi i Luftës së Unazës, e cila trajtohet më gjerësisht në vëllimin e tretë dhe të fundit, të titulluar "Kthimi i Mbretit".