Kategoritë

Prodhuesit

Furnizuesit

Don Kishoti i Mances, Odhise K. Grillo Shihe të plotë

Don Kishoti i Mances, Odhise K. Grillo

Ritregimi i kryeveprës së Servantesit “Don Kishoti i Mançës”, nuk është një shkurtim mekanik; kjo punë ka në vetvete elementë të vërtetë krijues dhe kjo është një nga meritat themelore të Odhise Grillos

Info shtesë

SKU001277

Disponueshëria: Nuk e kemi më këtë produkt në depo


Më njoftoni kur ta rimerni

$4.50

Me ulje çmimi!

-20%

$5.63

ProduktNga (sasia)Ulja
Don Kishoti i Mances, Odhise K. Grillo3 --$0.56

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

 • Fabula xhepi, Ferit Lamaj, vol. 4

  Fabula...


  Titulli: Fabula xhepi, vëllimi i...

 • Odiseja, pershtatje per femije, Homeri

  Odiseja,...


  Odiseja rrëfen udhëtimin kuturisës së Odisesë...

 • Gjysherit, Catherine Dolto

  Gjysherit,...


  "Gjyshërit" është një libër edukativ për...

Titulli: Don Kishoti i Mançes, Ritreguar për fëmijë
Përgatiti: Odhise K. Grillo
Shtëpia botuese: Dituria
Viti: 1992, 2002 (ribotuar)
Fq. 128
Pesha: 0.171 kg
ISBN: 99927-47-58-7

Mbi librin

"Ritregimi i kryeveprës së Servantesit "Don Kishoti i Mançës", nuk është një shkurtim mekanik; kjo punë ka në vetvete elementë të vërtetë krijues dhe kjo është një nga meritat themelore të Odhise Grillos."

Prof. Jorgo Bulo

"Odhise Grillo ka bërë një ndërmarrje të guximshme dhe plot vlera... Autori, siç do të shprehej Noli, "është rrokur me romanin dhe pas shumë mundimesh ka arritur ta vërë poshtë."

Prof. Nasho Jorgaqi

"Autori ka bërë një punë serioze, me pasion, me një synim të lartë, i nisur nga dëshira që fëmijët të njihen më herët me një kryevepër të letërsisë botërore, siç është Don Kishoti i Mançës."

Naum Prifti