Kategoritë

Prodhuesit

Furnizuesit

1000 receta gatimi, Evgjeni Harizi Shihe të plotë

1000 receta gatimi, Evgjeni Harizi

Gjatë këtyre viteve ka përgatitur disa botime midis tyre "Si te gatuajmë"; bashkëautore e librit "Arti i kuzhinës dhe Teknollogjia e Përgatitjes së gjellëve për kuzhinierët" dhe gjithashtu ka përgatitur tekste mësimore për Shkollën e Mesme Teknologjike, Dega e Ushqimit Social.

Info shtesë

SKU001716

Disponueshëria: Ne gjendje

$14.09

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

 • Filozofi i Paditur, Volter

  Filozofi i...


  Kush je? Nga vjen? Çfarë bën? Ç'do të bëhesh?...

 • Help Yourself to Albanian Cooking

  Help...


  Në një mungesë pothuajse të plotë të librave me...

 • Kuzhina e shpejte, 600 receta gatimi ne shqip, Durim Tace

  Kuzhina e...


  600 receta të shpejta që përgatiten në 10-30...

Titulli: 1000 receta gatimi, e ilustruar me foto
Origjinali: 1000 receta gatimi, e ilustruar me foto
Gjinia: Kuzhinë
Autori: Evgjeni Harizi
Shtëpia botuese: EDFA
Viti: 2008
Fq. 516
Pesha: 0.793 kg
ISBN: 978-99943-644-3-X

Mbi autoren

Lindi në Pojan të Fierit më 1939. Studimet e larta i kreu pjesërisht në Rusi dhe më pas në Universitetin e Tiranës në vitin 1963 si Inxhiniere Teknolloge e Ushqimit Social. Pas emërimit në Ndërmarrjen e Ushqimit Social në Tiranë, ku punoi disa vjet si teknolloge, vazhdoi si pedagoge në Shkollën e Ushqimit Social në Tiranë.

Gjatë këtyre viteve ka përgatitur disa botime midis tyre "Si te gatuajmë"; bashkautore e librit "Arti i kuzhinës dhe Teknollogjia e Përgatitjes së gjellëve për kuzhinierët" dhe gjithashtu ka përgatitur tekste mësimore për Shkollën e Mesme Teknologjike, Dega e Ushqimit Social.