Kategoritë

Botuesit

Autorët

Nje tjeter, Brunilda Zllami Shihe të plotë

Nje tjeter, Brunilda Zllami

Në këtë roman trajtohet jeta e njerëzve të lodhur nga përditshmëria. Personazhi kryesor, Mikeli, një gazetar deri diku idealist dhe i ndershëm, gjendet përpara shumë vështirësive në jetën profesionale dhe atë vetjake.

Info shtesë

SKU000038

Disponueshëria: Ne gjendje

$9.02

Me ulje çmimi!

-20%

$11.27

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

 • Ali Pashe Tepelena, Sabri Godo

  Ali Pashe...


  Në hyrje të këtij romani, autori i tij thotë:...

 • Harku i triumfit, Erih Maria Remark

  Harku i...


  Harku i Triumfit është një roman i fuqishëm, i...

 • Dite kafenesh, Ismail Kadare

  Dite...


  Sa herë që ka rënë fjala për fillesën e...

Titulli: Një tjetër
Origjinali: Një tjetër
Gjinia: Roman
Autori: Brunilda Zllami
Shtëpia botuese: Dudaj
Viti: 2004
Fq. 464
Pesha: 0.411 kg
ISBN: 978-99943-33-08-9

Mbi librin

Në këtë roman trajtohet jeta e njerëzve të lodhur nga përditshmëria. Personazhi kryesor, Mikeli, një gazetar deri diku idealist dhe i ndershëm, gjendet përpara shumë vështirësive në jetën profesionale dhe atë vetjake. Jeta e tij, e Gretës, e Anës dhe shumë personazheve të tjerë ndërthuren me fije të padukshme dhe secili prej tyre kërkon diçka tjetër. "Një tjetër" nuk është thjesht një grua tjetër, nuk është thjesht një tjetër realitet, një tjetër jetë.

 • Autori Brunilda Zllami