Kategoritë

Botuesit

Autorë të përzgjedhur

PayPal

Viti 93, Viktor Hygo Shihe të plotë

Viti 93, Viktor Hygo

Kryevepra e fundit në prozë e këtij autori të shquar, i kushtohet temës së Revolucionit Francez. Në një sfond  të pasur historik me ngjarje dramatike e intensive Hygoi paraqet madhështinë e gjithçkaje që ndodh në Francën e asaj kohe.

Info shtesë

SKU001104

Disponueshëria: Ne gjendje

$8.38

Me ulje çmimi!

-15%

$9.86

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

 • Harku i triumfit, Erih Maria Remark

  Harku i...


  Harku i Triumfit është një roman i fuqishëm, i...

 • Kaloresi Lakuriq, Dritero Agolli

  Kaloresi...


  Dritëro Agolli është Kafka me pak më shumë diell

 • Karmen, Prosper Merime

  Karmen,...


  TitulliKarmennovelëAutoriProsper...

Titulli: Viti 93
Gjinia: Roman
Autori: Viktor Hygo
Shqipëroi: Misto Treska
Shtëpia botuese: Dituria
Viti: 1999
Fq. 320
Pesha: 0.4 kg
ISBN: 99927-31-48-6

Mbi librin

Kryevepra e fundit në prozë e këtij autori të shquar, i kushtohet temës së Revolucionit Francez. Në një sfond  të pasur historik me ngjarje dramatike e intensive Hygoi paraqet madhështinë e gjithçkaje që ndodh në Francën e asaj kohe.Romani shquhet për karakterin epik të tregimit, episodet dramatike dhe figurat, që vizatohen të gjitha si hallka të veçanta të epopesë së madhe të revolucionit dhe që mishërojnë idetë e autorit në gjerësinë dhe thellësinë e saj.

Me veprimet dhe figurat heroike kolektive e individuale të tilla, si Robospieri, Dantoni dhe Marati, Simburdeni e Goveni e të tjerë, formohet një tablo, ku ansamblet dhe detajet gërshetohen harmonishëm: tabloja e Francës jeton vitin e madh të revolucionit.

 

Na kontaktoni

Our hotline is available 24/7

Contact our hotline