Kategoritë

Prodhuesit

Furnizuesit

Ariu artist, Gaqo Bushaka Shihe të plotë

Ariu artist, Gaqo Bushaka

Gaqo Bushaka është një nga autorët më të suksesshëm në Shqipëri. Ka kontribuar në lëvrimin e një lloj përralle "të re" për fëmijët që e bën të pëlqyeshme dhe tepër interesante. Ka lëvruar prozën e gjatë, dhe sidomos romanin për fëmijë.

Info shtesë

SKU000789

Disponueshëria: Nuk e kemi më këtë produkt në depo


Më njoftoni kur ta rimerni

$2.71

Me ulje çmimi!

-36%

$4.23

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

 • Bolero ne vilen e pleqve, Fatos Kongoli

  Bolero ne...


  Dy pleq, në një vilë, dhe një infermiere që...

 • Cufoja dhe Bubi Kacurrel, Gaqo Bushaka

  Cufoja dhe...


  Çufoja dhe Bubi Kaçurrel është një nga librat...

 • Aladini dhe llampa magjike, pershtatje per femije

  Aladini dhe...


  Aladini është një djalë dembel dhe përtac. Atij...

Titulli: Ariu artist
Origjinali: Ariu artist
Gjinia: Roman
Autori: Gaqo Bushaka
Shtëpia botuese: Almeira
Viti: 2008
Fq. 164
Pesha: 0.193 kg.
ISBN: 978-99956-20-22-6

Mbi autorin

Gaqo Bushaka është një nga autorët më të suksesshëm në Shqipëri. Ka kontribuar në lëvrimin e një lloj përralle "të re" për fëmijët që e bën të pëlqyeshme dhe tepër interesante. Ka lëvruar prozën e gjatë, dhe sidomos romanin për fëmijë.

Ka shkruar përmbledhjet me përralla: Arushi që kërkonte babanë, Në ishullin e dallëndysheve, Amaneti i dhelprës, Përralla u la për nesër. Vepra që e bëri tepër të njohur ishte trilogjia Aventurat e Çufos, pjesë përbërëse e së cilës janë përrallat: Çufoja dhe Bubi kaçurrel, Pushimet e Çufos, Çufoja në shtëpinë e çudirave.

 • Autori Gaqo Bushaka