Kategoritë

Prodhuesit

Furnizuesit

Legjenda e kaloresit te Skenderbeut, Gaqo Bushaka Shihe të plotë

Legjenda e kaloresit te Skenderbeut, Gaqo Bushaka

Gaqo Bushaka është një nga autorët më të suksesshëm në Shqipëri. Ka kontribuar në lëvrimin e një lloj përralle "të re" për fëmijët që e bën të pëlqyeshme dhe tepër interesante. Ka lëvruar prozën e gjatë, dhe sidomos romanin për fëmijë.

Info shtesë

SKU000479

Disponueshëria: Nuk e kemi më këtë produkt në depo


Më njoftoni kur ta rimerni

$2.71

Me ulje çmimi!

-36%

$4.23

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

 • Gervisht e gervisht, Ferit Lamaj

  Gervisht e...


  Titulli: Gërvisht e gërvishtOrigjinali:...

 • Antigona, Sofokliu

  Antigona,...


  Titulli. AntigonaDramëAutori: SofokliuShqipëroi...

 • Cufo President, Gaqo Bushaka

  Cufo...


  "Çufo president" është një udhëtim imagjinar në...

Titulli: Legjenda e kalorësit të Skënderbeut
Origjinali: Legjenda e kalorësit të Skënderbeut
Gjinia: Roman
Autori: Gaqo Bushaka
Shtëpia botuese: Omsca
Viti: 2001
Fq. 221
Pesha: 0.161 kg.

Mbi autorin

Gaqo Bushaka është një nga autorët më të suksesshëm në Shqipëri. Ka kontribuar në lëvrimin e një lloj përralle "të re" për fëmijët që e bën të pëlqyeshme dhe tepër interesante. Ka lëvruar prozën e gjatë, dhe sidomos romanin për fëmijë.

Ka shkruar përmbledhjet me përralla: Arushi që kërkonte babanë, Në ishullin e dallëndysheve, Amaneti i dhelprës, Përralla u la për nesër. Vepra që e bëri tepër të njohur ishte trilogjia Aventurat e Çufos, pjesë përbërëse e së cilës janë përrallat: Çufoja dhe Bubi kaçurrel, Pushimet e Çufos, Çufoja në shtëpinë e çudirave.

 • Autori Gaqo Bushaka