Kategoritë e librave

Librat sipas botuesit

Autorë të përzgjedhur

PayPal

Njoftime me email

Zemra ne pellembe te dores, Viktor Canosinaj Shihe të plotë

Zemra ne pellembe te dores, Viktor Canosinaj

Roman i llojit me probleme shoqërore. U botua në vitin 2004. Trajton fatin e fëmijëve jetimë në ditët tona dhe problemet e tyre. Në qendër janë dy fëmijë, motër e vëlla, të cilët dërgohen në jetimore nga xhaxhai i tyre, ndërkohë që babai u ka vdekur dhe nënën e tyre e kanë të shtruar në një spital psikiatrik. 

Info shtesë

SKU001871

Disponueshëria: In Stock

$4.23

libërFrom (qty)Ulja:
Zemra ne pellembe te dores, Viktor Canosinaj3 -$0.42
1
Titulli: Zemra në pëllëmbë të dorësOrigjinali: Zemra në pëllëmbë të dorësGjinia: RomanAutori: Viktor CanosinajShtëpia botuese: DyrrahViti: 2006Fq. 224Pesha: 0.25 kgISBN: 978-99943-938-2-0 Mbi librin Roman i llojit me probleme shoqërore. U botua në vitin 2004. Trajton fatin e fëmijëve jetimë në ditët tona dhe problemet e tyre. Në qendër janë dy fëmijë, motër e vëlla, të cilët dërgohen në jetimore nga xhaxhai i tyre, ndërkohë që babai u ka vdekur dhe nënën e tyre e kanë të shtruar në një spital psikiatrik. Xhaxhai synon të marrë shtëpinë e dy jetimëve, synim të cilit ia arrin përkohësisht. Pasqyrohet sesi rrjedh jeta në jetimore ku dërgohen fëmijët.
  • Autori Viktor Canosinaj