Kategoritë

Botuesit

Autorë të përzgjedhur

PayPal

Gazmore per femije, Tatiana Sini Shihe të plotë

Gazmore per femije, Tatiana Sini

Psikologët pohojnë se me anë të humorit njerëzit bëhen më tolerantë, i përballojnë më mirë zhgënjimet dhe mbeten të shëndetshëm mendërisht dhe fizikisht. Sipas tyre humori i mirë mund të asimilohet, njëlloj sikundër asimilohet shkrimi dhe leximi.

Info shtesë

SKU001408

Disponueshëria: Ne gjendje

$2.39

Me ulje çmimi!

-15%

$2.81

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

 • Atlas per femije - Bota e Kafsheve

  Atlas per...


  Kafshët popullojnë çdo cep të Tokës. Ato...

 • Misteri i Bibliotekes se Braktisur, Gertrude Chandler Warner

  Misteri i...


  Një natë të ngrohtë vere, katër fëmijë u...

 • Perralla e peshkatarit dhe e peshkut te arte, A. S. Pushkin

  Perralla e...


  Letërsia ruse hyri në fazën më të ndritur të...

Titulli: Gazmore për fëmijë
Origjinali: Gazmore për fëmijë
Gjinia: Gazmore
Autori: Tatiana Sini
Shtëpia botuese: Joer
Fq. 154
Pesha: 0.155 kg
ISBN: 978-99943-971-1-2

Mbi librin

Psikologët pohojnë se me anë të humorit njerëzit bëhen më tolerantë, i përballojnë më mirë zhgënjimet dhe mbeten të shëndetshëm mendërisht dhe fizikisht. Sipas tyre humori i mirë mund të asimilohet, njëlloj sikundër asimilohet shkrimi dhe leximi. Siç tregojnë hulumtistët, njerëzit me natyrë të dashur gëzojnë lidhje të shëndosha shoqërore.

Gjërat e papërfillshme i vlerësojnë si muhabete për të kaluar kohën, si një karamele apo një interval të shkurtër me muzikë të bukur. Megjithatë psikologët paralajmërojnë: "Nuk duhet ngatërruar humori i mirë me mendjelehtësinë dhe me sjelljen pa vend". Shekspiri ka thënë: "Oh as e varfër është një mendje që është e zhveshur nga çdo shkëndijë humori". Doris Lessing ka thënë: "E qeshura na bën të arsyeshëm më shumë se hidhërimi".

Na kontaktoni

Our hotline is available 24/7

Contact our hotline