Kategoritë

Botuesit

Autorët

Filmi i Gjeneral Cufos, Gaqo Bushaka Shihe të plotë

Filmi i Gjeneral Cufos, Gaqo Bushaka

Gaqo Bushaka është një nga autorët më të suksesshëm në Shqipëri. Ka kontribuar në lëvrimin e një lloj përralle "të re" për fëmijët që e bën të pëlqyeshme dhe tepër interesante. Ka lëvruar prozën e gjatë, dhe sidomos romanin për fëmijë.

Info shtesë

SKU000014

Disponueshëria: Ne gjendje

$9.86

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

 • Pushimet e Cufos, Gaqo Bushaka

  Pushimet e...


  Leximi i "Çufoja dhe bubi Kaçurrel", "Çufoja në...

 • Kryezoti i Unazave, Dy kullat, Libri i dyte, J.R.R. Tolkien

  Kryezoti i...


  Në këtë libër tregohet tmerri i pjesëtarëve të...

 • Identiteti Europian i Shqiptareve, Ismail Kadare

  Identiteti...


  Debati Kadare - Qose, është një epitet për...

Titulli: Filmi i Gjeneral Çufos
Origjinali: Filmi i Gjeneral Çufos
Gjinia: Roman
Autori: Gaqo Bushaka
Shtëpia botuese: Çabej
Viti: 2005
Fq. 152
Pesha: 0.211 kg.
ISBN: 978-99927-33-37-3

Mbi librin

Gaqo Bushaka është një nga autorët më të suksesshëm në Shqipëri. Ka kontribuar në lëvrimin e një lloj përralle "të re" për fëmijët që e bën të pëlqyeshme dhe tepër interesante. Ka lëvruar prozën e gjatë, dhe sidomos romanin për fëmijë.

Ka shkruar përmbledhjet me përralla: Arushi që kërkonte babanë, Në ishullin e dallëndysheve, Amaneti i dhelprës, Përralla u la për nesër. Vepra që e bëri tepër të njohur ishte trilogjia Aventurat e Çufos, pjesë përbërëse e së cilës janë përrallat: Çufoja dhe Bubi kaçurrel, Pushimet e Çufos, Çufoja në shtëpinë e çudirave.

 • Autori Gaqo Bushaka