Kategoritë

Botuesit

Autorët

Letra dashurie te burrave te medhenj Shihe të plotë

Letra dashurie te burrave te medhenj

Një natë më parë ëndërrova për ju. Çfarë ndodhi me hollësi, mezi e kujtoj, por gjithçka di, është se po shkriheshim te njëri - tjetri. Unë isha ju, kurse ju ishit unë. Së fundmi, ju morët flakë. Por, përsëri, transformimi fizik filloi dhe shkoi aq larg, sa ju nuk ishit më aty.

Info shtesë

SKU002003

Disponueshëria: Nuk e kemi më këtë libër në depo


Më njoftoni kur ta rimerni

$7.89

Me ulje çmimi!

-20%

$9.86

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

 • Posta, Charles Bukowski

  Posta,...


  "Posta", romani i parë i Charles Bukowski-t,...

 • 69 variacione per nje teme erotike, Edmond Tupe

  69...


  Në këtë libër, siç e shpreh vetë titulli i tij,...

 • Bija e mallkuar, Emil Richeburg

  Bija e...


  Luçia, pasi kaptoi gardhin e kopshtit, u...

Titulli: Letra dashurie të burrave të mëdhenj
Origjinali: Letra dashurie të burrave të mëdhenj
Gjinia: Romancë
Shqipëroi: Elona Varfi
Shtëpia botuese: Dudaj
Viti: 2012
Fq. 136
Pesha: 0.156 kg.
ISBN: 978-99943-0-249-9

Fragmente nga libri

Franz Kafka për Milena Jesenskan: "Një natë më parë ëndërrova për ju. Çfarë ndodhi me hollësi, mezi e kujtoj, por gjithçka di, është se po shkriheshim te njëri - tjetri. Unë isha ju, kurse ju ishit unë. Së fundmi, ju morët flakë. Por, përsëri, transformimi fizik filloi dhe shkoi aq larg, sa ju nuk ishit më aty. Në vendin tuaj, në zjarr isha unë dhe po përpiqesha ta shuaja atë me pallto."

Napoleon Bonaparte për Josephine de Beauharnais: "Shpirti im dhemb dhe nuk do të ketë qetësi për të dashurin tuaj. Është një vuajtje e bukur që më zgjojnë ndjenjat e thella për ty. Me ç'mënyrë e ke mahnitur gjithë qenien time dhe ke bërë që ajo të përqendrohet e tëra te ju? Të jetoj për Josephine - n, kjo është historia e jetës sime. Sa kohë do të kalojë deri sa ju t'i lexoni këto fjalë, këtë shprehje të dobët të një shpirti rob, ku ju jeni mbretëreshë?"

Ludwig Van Bethoven së dashurës së tij të pavdekshme: "Edhe pse ende në shtrat, mendimet e mia shkojnë te ju, e dashura ime e pavdekshme! Herë me gëzim, herë me trishtim, pres të mësoj, nëse fati do të na dëgjojë. Unë mund ta jetoj jetën plotësisht vetëm bashkë me ju ose aspak. Ooh, vazhdo të më duash! Kurrë mos e gjykoni me dyshim zemrën besnike të të dashurit tuaj!Përgjithmonë i yti!Përgjithmonë e imja!Përgjithmonë e jona!"